Çelik, “Çankırı’mızın kalkınması için var gücümüzle çalışıyoruz”

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı 7. Olağan kongresi dün gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da canlı bağlanarak vatandaşlara seslendi.

Tek liste ile girilen seçim sonrasında Abdulkadir Çelik güven tazeledi. Gerçekleştirilen kongrede konuşmacılar Çankırı eski belediye başkanı İrfan Dinç ve eski milletvekili Hüseyin Filiz’e Çankırı’ya yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı 7. Olağan kongresi dün saat 12:00’de Hasan Fehmi Gökşen Spor salonunda gerçekleştirildi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Ak Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Çankırı milletvekilleri Salim Çivitcioğlu ve M. Emin Akbaşoğlu, ilçe belediye başkanları, STK ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ve delegelerin katılımı ile gerçekleştirilen 7. Olağan kongresi saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Gerçekleştirilen kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, “Özelde Türkiye’nin, genelde tüm insanlığın umudu olan Ak Partimiz ülke genelinde güçlü teşkilat yapısı, dostluk ve muhabbet temelli yoldaşlık duygusuyla 19 yılı devirdiği iktidarı döneminde Türkiye’ye çağ atlatmıştır” dedi.

2020 yılında 6 aylık bir sürede 5 bin yeni üye kaydı yaparak toplam üye sayılarını 36 bine çıkarttıklarını dile getiren Çelik, “2001 yılında çıktığımız bu yolda, vesayetleri, zulümleri, darbeleri ve nice amaçsız ve değersiz meseleleri geride bırakmak için çok çalıştık. 2021 yılında yapacağımız çalışmalarla da Cumhurbaşkanımızın çizmiş olduğu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla yürüyoruz. ” Dedi.

“Çankırı’mızın kalkınması için var gücümüzle çalışıyoruz.” Diyen Çelik, “Bizim dönemimizde çalışmalarına başlanan Avrupa Birliği İPA projesi kapsamında yaklaşık 30 Milyon Euro bedelli Altyapı projesinin onaylanması sürecini takip ederek şehrimizin altyapı sorunun çözülmesi için konunun takipçisi olduk.

İnşallah Çankırı Belediyesinin bizim dönemimizde başlayan ve halen bitirilemeyen projeleri bitirmesini ve şu anda Belediyede yaşanmakta olan yönetim zafiyetinin bir an önce giderilmesini ümit ediyoruz” dedi.

Çelik son olarak ise, “AK Parti Çankırı İl Başkanlığı olarak, makamın ve ihtirasın dışında; zaman ve mekanın takibinde, birlik ve beraberliğin içinde, gönül gönüle, hakkın birliğine, Çankırı’nın dirliğine hep birlikte yürümeye ve dahi koşmaya kararlı ve inançlıyız” dedi.

“AK Parti’mizin en büyük özelliği, sürekli kendini yenileme, tazeleme, büyütme ve geliştirme yeteneğine sahip olmasıdır” diyerek sözlerine başlayan milletvekili Salim Çivitcioğlu ise, Çankırı’ya yapılan yatırımlara değindi.

“Çankırı’mızın 11 ilçe, 3 belde ve 371 köyümüzün tamamını ziyaret ederek, köy halkı ve ihtiyar heyetinden sorun ve sıkıntıları dinleyerek, yerinde incelemelerde bulunarak çözümler üretmeye devam ediyoruz” diyen Çivitcioğlu, “Bir ilçemizi diğerinden ayırt etmeden her yere eşit bir şekilde, ihtiyaçlara uygun olarak hizmet noktasında gerekenleri yaptık, yapıyoruz ve hep birlikte yine yapacağız” dedi.

“Çankırı Türkiye’nin kilit taşıdır” diyerek sözlerine başlayan milletvekili M. Emin Akbaşoğlu ise, “Çankırı eski Çankırı değil, Türkiye eski Türkiye değil.” Dedi.

Gerçekleştirilen kongreye katılan  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Ak Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç’da gündeme dair konularda açıklamalarda bulundu.

Yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporlarının okunarak oylandığı kongrede gerçekleştirilen seçim sonrasında Abdulkadir Çelik, güven tazeledi.