ÇANKIRIYA OSB KURULUYOR

Meclisin tatile girmesinin ardından yoğun çalışma temposuna devam eden Çankırı AK Parti Milletvekili Hüseyin Filiz, haftaiçi günlerini ilçe, köy ve esnaf ziyaretler ile sürdürürken, haftasonları da köy şenliklerinin misafiri oluyor.

Son olarak Korgun’un Maruf Köyü’nde düzenlenen köy şenliğine katılan Filiz, burada yaptığı konuşmada Çankırı’yı kalkındırmak için yaptıkları çalışmaların sonuç verdiğini, Çankırı ile Ankara yolu üzerindeki Tüney Bölgesi’ne yeni bir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulacağını söyledi.Kurulacak OSB ile işsizliğin önüne geçileceğini belirtren Filiz, Çankırı ekonomisinin canlanacağını, ticaretin hareketleneceğini ve piyasadaki para akışının artacağını belirtti.

Kurulacak olan OSB’ye Ankara’dan yatırımcı getirilmesi gerektiğini aktaran Filiz, “Ankara ile bağlantısı olması lazım. Çünkü malı taşımak için mesafemiz ne kadar kısa olursa karımız da o kadar artar. Japon yatırımcılara sürekli alanı gezdiriyoruz ve yatırıma ikna etmeye çalışıyoruz. Bu arada Çankırı kalkınmada öncelikli 5. bölge oldu. OSB içerisinde de yatırım yapılınca 6. bölgenin şartlarından yararlanıyoruz ”şeklinde konuştu.

AK Parti iktidarında Çankırı’nın yıldızının parlayacağını ifade eden Filiz, “Yıllardır dediler ki, doğuya, güneydoğuya verilen imkânlar Çankırı’ya verilse, Çankırı daha büyük kalkınır. İşte şimdi güneydoğuya verilen imkânlar, 6. bölge imkânları Çankırı’ya da verildi. Geriye ne kaldı? Yatırım yapmak kaldı. Şikâyet etmeye hiç gerek yok, yatırım yapacağız. Bunun başka bir çaresi yok” ifadelerini kullandı. OSB’nin bölgeye önemli katkılar sağlayacağını ifade eden Filiz, tek dertlerinin Çankırı’yı kalkındırmak olduğunu vurguladı.

Filiz son olarak gündemdeki terör olaylarına değinerek, terör örgütü üyelerine seslendi. Bayram ve sonrasında PKK eylemlerinin arttığını vurgulayan Filiz, “Buradan onlara sesleniyorum. Hangi maskeyi takarsanız takın, hainliğinizi gizleyemiyorsunuz. Sizler hain insanlarsınız, inşallah kısa sürede kökünüz kazınacak, buna yürekten inanıyorum. Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet, Türk ulusuna başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı. Filiz konuşmanın ardından köylüler tarafından sevgi seline tutulurken, köy derneği tarafından Filiz’e köy spor kulübüne ait forma ile atkı hediye edildi. Havai fişek gösterileriyle devam eden şenlikler Ankaralı Namık konseriyle sona erdi. Şenliklere Filiz’in yanı sıra Çankırı AK Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, Korgun Belediye Başkanı Halil Öz ile il genel meclisi üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.