Çankırı’ya anjiyo ünitesi kuruluyor

AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında bir konuşma yapan milletvekili Salim Çivitcioğlu, çok yakın zamanda Çankırı’ya anjiyo ünitesinin kurulacağını dile getirdi.

100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Çivitcioğlu yeni hastane yeri ve ilin en önemli sorunlarından olan anjiyo konusuna değindi.

Eczacılık ve tıp fakültesini Çankırı’ya kazandıracaklarını aktaran Çivitcioğlu, yeni hastane yeri konusunda “Sayın il başkanımızın en büyük problemi hastaneydi. Hastane ile ilgili olarak talip ve şikayetleri alıyoruz. Bu konuyla ilgili olarak sayın il başkanımız Yassıada’da gerçekleştirilen genişletilmiş il başkanları toplantısında konuyu dile getirdi ve, ‘Sayın genel başkanımız, bizim sizlerden en önemli talebimiz hastane yeri’ dedi. Hastane yeri ile ilgili olarak zaten 3 tane alternatif vardı. Bu üç yer ile ilgili olarak bilgilendirmede bulundu. Hem Sağlık Bakanımız, hem İçişleri Bakanımız ile birlikte çalışmalar gerçekleşti. En yakın zamanda eli kulağında netleşecek” dedi

Anjiyo konusuna da değinen Çivitcioğlu, “Çankırı’daki hemşerilerimizin en büyük sıkıntılarından birisi de, anjiyo sıkıntısı. Bizim Ankara’ya sevklerimizden en önemli sebeplerden birisi de kalp rahatsızlıkları ve anjiyoydu. Sağlık Bakanımızı ziyaret ettiğimiz gün bunun sözünü aldık. Bu işlem gerçekleşti, yazışmalar bitti. Sene sonuna kadar bütün üniteler kurulacak ve yılbaşı itibariyle Çankırılı hemşerilerimize anjiyo ile ilgili hizmet verecek.”