“Çankırı’da yaşayan kişiler aday olacak”

Türkiye Değişim Partisi Çankırı İl Başkanı Murat Uyar, milletvekilliği seçimlerinde kesinlikle Çankırı’da yaşayan ve Çankırı’nın sorunlarını bilen kişilerin aday gösterileceğini dile getirdi.

Gündeme dair konularda açıklamalarda bulunmak üzere basın mensupları ile bir araya gelen Türkiye Değişim Partisi Çankırı İl Başkanı Murat Uyar, gündeme dair soruları cevaplandırdı.

Basın mensuplarının, “Türkiye Değişim Partisi’nin;  seçimlerde yerelin istediği mi yoksa genel merkezin gönderdiği yada istediği kişileri mi aday  gösterecek?” sorusuna Uyar, “Türkiye Değişim Partisi kendi tüzüğünde yazdı. Türkiye Değişim Partisinin milletvekilleri bulunduğu illerde yaşayan, bulunduğu illerin sorunlarını bilen, milletin derdiyle ilgilenen ve dertlenen insanlar olacak. Bizim tüzüğümüzde yazıyor. Bunu genel başkanımız en son çıktığı bir canlı yayında Çankırı üzerinden anlattı. Dedi ki Çankırı’da oturmayan bir vekil bir büyüğümüz, Çankırı’dan milletvekili oldu. Değerli bir insandır dedi ama onu keşke oradan değil de bulunduğu ilden yapsaydınız. Genel başkanımız ve genel merkezimiz bu konulara çok dikkat ediyor. Bizim milletvekili adaylarımız muhakkak Çankırı’da doğmuş, Çankırı’da yaşamış ve Çankırı’da yaşıyor olabilen insan olacak. Genel başkanımızın değimiyle; Salı Perşembe grup toplantılarına  gider, Perşembe akşamı geri memleketine gelir. Gecenin bir yarısı da olsa vatandaş vekilin kapısını çalabilir. Bizim düşüncemiz ve anlayışımız bu. Kesinlikle genel merkezin aday belirlemede hiçbir yetkisi ve alanı yoktur. Tamamen il başkanı ve vatandaşların önünde yapılacak bir kamuoyu ile belirlenecek adaylar çıkacak. Yani Çankırı’nın içinden, Çankırı’da yaşayan  Çankırı’nın vatandaşı  çıkacak.”