“Çankırı eski Çankırı değil Türkiye eski Türkiye değil”

AK Parti İl Başkanlığı, milletvekilleri Salim Çivitcioğlu ve M. Emin Akbaşoğlu ile belediye başkanlarının katılımı ile partinin 3 yıllık çalışmalarını değerlendirmek üzere basın mensupları ile bir araya geldi.

Koç Otel’de gerçekleştirilen 3 yıllık faaliyetlerin değerlendirildiği toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, “Bizler milletimizin kapısını seçimden seçime çalanlardan asla olmadık olmayacağız. Yılın 365 günü milletvekillerimizle belediye başkanlarımızla ana kadememizle tüm teşkilatımızla milletimizin yanında olduğumuzu göstermeye devam edeceğiz. bizim kültürümüz iyi dost iyi günde çağırıldığında kötü günde ise çağrılmadan gelendir. Bu anlayış üzerine kuruludur bunun için vatandaşlarımızın bize gelmesini beklemeden biz onlara gidiyor gerçek bir dost olduğumuzu göstermeye gayret ediyoruz” dedi.

Çelik, “Ülkemizde gerçekleşen yeni vizyon çalışmaları yaranlar diyarı çankırımızda da kendini göstermiş, tarihi gelişmelerin öncüsü olmuştur. Tehlikeli ve zorlu yolculukların şahidi olan ılgaz dağı, ak parti iktidarı ile birlikte tarihi tüneline kavuşmuş uzun süren çetin yolculuklar daha az zamanda rahat yolculuklara dönüşmüştür. Anadolu’nun mahsun çehresini modern çağın yeniliklerine uygun gelişmelerle buluşturan partimiz, mimari eserlerden park ve bahçelere, yollara barajlara sosyal belediyecilikten hastanelere kadar en önemli hizmetleri ilimizin en uç noktalarına kadar ulaştırmayı başarmıştır. Tüm bu hizmetlerin kazandırılmasındaki en büyük güç milletvekillerimizin belediye başkanlarımızın il genel meclis üyelerimizin ve tüm teşkilatımızın birlik ve beraberlik içinde durmadan yorulmadan tüm gücüyle memleket sevdasıyla çalışmasıdır” dedi.

Gerçekleştirilen toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek konuşmasına başlayan milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, “Ey Kılıçdaroğlu, güzel Çankırımızı aziz Çankırılı hemşehrilerimizi yalanlarınıza dolanlarınızı iftiralarınıza alet etmeyin. Çankırı dimdik ayakta” dedi

Akbaşoğlu, “Kılıçdaroğlu grup toplantısında Çankırı tarihinin en büyük yatırımına kara çalmaya kalktı yok dedi hayali baraj dedi. Sarf ettiği cümle doğru değil iftira. Çankırı da bir tane fabrika mı açtınız dedi. Bizde teşkilatımızla Kızlaryolu barajı şantiyesine gitmiştik. Yeni adı Devrez Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya oldu. Bu baraja gittik. Orada görüntülerle barajda çalışmaları Türkiye’ye gösterdik. Fabrikalarla ilgili de OSB’lerimiz devamlı genişliyor. Yatırımcılar yer bulamıyor yer arıyor. Çerkeş’te 3’üncü etabı açıyoruz. Lastik fabrikasında 2 bin kişi çalışıyor. Yakınkent Osb de 3600 kişi çalışıyor. Kurşunludaki seramik fabrikasında 700 kişi çalışıyor. 3 bin ila 4 bin lira arasında ücretle acil 100 işçi kardeşimize ihtiyaç var” dedi.

“Çankırı artık şaha kalkmış vaziyette dışardan işçi alıyor” diyen Akbaşoğlu, “Pandemi şartlarına rağmen şu anda yatırım üstüne yatırımla Çankırı bir sanayi ticaret merkezi haline geldi. Kılıçdraoğlu’nun dediği gibi değil gerçekler. Buradan Çankırı’dan bir kez daha Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum.  Ey Kılıçdaroğlu, Çankırı eski Çankırı değil Türkiye eski Türkiye değil. Niye, çünkü Ak kadrolar iş başında AK Parti iktidarı var. Elhamdülillah Recep Tayyip Erdoğan var.

Akbaşoğlu son olarak ise, “Niye Çankırı’ya saldırıyor sayın Kılıçdaroğlu. Çankırı’da büyük hizmetler yapılıyor. Çankırı cumhur ittifakının kalesi. O nedenle kendilerine buradan herhangi bir karşılık olmayınca acaba fitne fesatla yalan iftirayla nasıl buradan bir takım kazanımlar elde edebilirim gibi yalan iftira ve kumpas siyasetiyle kendine göre bir kazanım peşinde ama Kılıçdaroğlu Çankırı’dan sana karşılık yok sen anca avucunu yalarsın. 3’üncü seneyi devriyesinde olduğumuz 24 haziran 2018 de Çankırı milletvekilliği seçimlerinde Türkiye 3.sü olarak ak partiye oy verdi. Ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 4. Oldu Çankırı. O nedenle cumhur ittifakının kalesidir Çankırı. Hiçbir ayrım gözetmeksizin tam bir birlik ve beraberlik içinde Çankırı’nın bütün il ilçelerine köylerine il merkezine elimizden gelen katkıyı vermek için çalışıyoruz ve çalışacağız. Hiçbir bir problem söz konusu değildir. Vatandaşın duasını almaktan başka en ufak bir beklentimiz de söz konusu değildir” dedi.

24 Haziran 2018 yılından buyana yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren milletvekili Salim Çivitcioğlu, “24 Haziran 2018 genel seçimlerinden günümüze kadar yapmış olduğumuz çalışmaların neticesinde Çankırımızı, ilçe, belde ve köyleriyle birlikte, daha güzel, daha yaşanılabilir ve aynı zamanda büyükşehirlere olan göçü tersine göç olarak çevirebilmek adına azimle, gayretle ve şevkle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.  Çalışmalarımız kapsamında; 3 yıllık zaman içerisinde, şuana kadar yapılan yatırımlarımızın toplam miktarı 1.490.990.928 TL’dir” dedi

Gerçekleştirilen yatırımlar ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi veren Çivitcioğlu, “Çankırı belediyemize son 3 yılda toplam 309.700.000 TL yatırım yapılmıştır.

Atkaracalar belediyemize son 3 yılda 15.319.000 tl’ lik yatırım yapılmıştır.

Çardaklı belediyemize son 3 yılda 4.125.000 tl’lik yatırım yapılmıştır.

Bayramören ilçemize son 3 yılda 3.000.000 tl’lik yatırım yapılmıştır.

Çerkeş belediyemize son 3 yılda 56.674.000 tl ‘lik yatırım yapılmıştır.

Saçak belediyemize son 3 yılda 3.620.000 tl’lik yatırım yapılmıştır.

Eldivan belediyesine son 3 yılda 83.195.000 tl’lik yatırım yapılmıştır.

Ilgaz belediyemize son 3 yılda 50.066.000 tl’ lik yatırım yapılmıştır.

Kızılırmak belediyemize son 3 yılda 35.541.396 tl’ lik yatırım yapılmıştır.

Korgun ilçemize son 3 yılda 3.265.000 tl yatırım yapılmıştır.

Kurşunlu belediyemize son 3 yılda 111.317.705 tl’ lik yatırım yapılmıştır.

Orta belediyemize son 3 yılda 72.696.000 tl’lik yatırım yapılmıştır.

Yaylakent belediyemize son 3 yılda 7.615.000 tl ‘ lik yatırım yapılmıştır.

Şabanözü belediyemize son 3 yıl içerisinde 96.458.800 tl’lik yatırım yapılmıştır.

Yapraklı ilçemize son 3 yıl içerisinde 25.789.000 tl’lik yatırım yapılmıştır” dedi

Tüm ilçelere yapılan yatırımları slaytla anlatan Çivitcioğlu, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sizlerden aldığımız vekâletle yatırım ve hizmetlerle dolu 3. yılda yapmış olduğumuz çalışmalar kapsamında; Çankırı’mızın 11 ilçe, 3 belde ve 371 köyümüzün tamamını ziyaret ederek, köy halkı ve ihtiyar heyetinden sorun ve sıkıntılarını dinleyerek, yerinde incelemelerde bulunarak çözümler üretmeye devam ediyoruz. Yönetime bakış açımız olarak; merkezi yönetimden daha ziyade yerinde yönetimle halkın içinde, saha çalışmaları yaparak, tespit yapılan sıkıntıları ivedilikle çözüme kavuşturmaktır. Bu nedenle Çankırı’mız her şeyin en iyisine layıktır. “Yaparsa AK PARTİ yapar. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.” diyoruz. Biz şehrimize ne kadar sahip çıkarsak, ülkemizin geleceğine de o derece büyük katkı yaptığımızı biliyor, milletin meclisinde temsil ettiğimiz hemşehrlerimize hizmetlerin en güzelini sunmak için gayret ediyoruz. Önümüzde ki 2 yılda da Çankırımızı daha iyi yerlere getirmek için aynı inanç ve heyecanla hep birlikte omuz omuza çalışmaya devam edeceğimizi bildirir, bu zamana kadar esirgemediğiniz destek ve dualar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Millete hizmet yolunda durmak yok, yola devam Çankırım” dedi.