Çankırı AKP İl Danışma Toplantısı

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Danışma Meclisi toplantısı gerçekleştirildi. 


100. Yıl Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Çankırı AK Parti milletvekilleriİdris Şahin ve Hüseyin Filiz, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz ve partililer katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Ak Parti iktidarında Türkiye’nin ve Çankırı’nın yıldızının parladığını söyledi.
Makam ve mevkilerin geçici olduğunu vurgulayan milletvekili Hüseyin Filiz, “Şahıs hesapları yerine millete hizmet için çalışmalıyız. Sizi bizi sandıktan çıkardınız, biz sizsiz iş yapmıyoruz. İllerin kalkınması üniversite ve sanayi ile oluyor. Biz Çankırı’da bir sanayi hamlesi başlattık. Gaziantep, Kayseri bu işi çok önceden başlatmış. Onların teşviklere hiç ihtiyacı yok. Çünkü Kayseri’de bir Kayserili ruhu var. Birlik, beraberlik var. Bizde aynen uzayan kol bizden olsun mantığıyla hareket etmeliyiz” dedi.
Çankırı’nın kurulacak Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) ile şaha kalkacağını ifade eden Filiz, tüm gayretlerinin Çankırı’da ekonomiyi canlandırmak olduğunu belirtti.
OSB alanını Ankara tarafına inşa ederek yönlerini başkente döndüklerini dile getiren Filiz, “Ankara’ya yarım saat mesafede, demiryolu imkanı ile Ankaralı 100’e yakın sanayicinin kalbini kazandık. Bugün yatırımcılar bizden takvim bekliyor. Çankırı ve Çankırılı kalkındıkça zorlukları aşacağız” dedi.
Çalışmaların aralıksız olarak devam ettiğini söyleyen Filiz, sanayi alanının faaliyete geçmesinin ardından Çankırı’nın işçi arayan bir kent olacağını sözlerine ekledi.
AK Parti iktidarında olumlu gelişmlerin yaşandığını ifade eden Milletvekili İdris Şahin de parti çalışmaları hakkında kısa bilgiler verdi.  Toplantı konuşmaların ardından basına kapalı olarak devam etti.