Çağlar, “Yerel seçimlere hazırız”

Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Pazar günü yapıldı. Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan toplantıya Milletvekilleri İdris Şahin, Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, Mekez  İlçe Başkanı Musa Çağlar, İl Genel Meclisi üyeleri ve partililer katıldı.

Danışma Meclisi toplantısının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Musa Çağlar Mısır ve Suriye konularını ele alarak  “Tüm dünya sussa da hiç kimse kalmasa da biz sizinleyiz, yüreğimiz sizinle çarpacak. Allah kardeş olun dedi ya, hep sizinle kardeşiz ve sizinle kardeş öleceğiz.” dedi.

Yerel seçimlere hazır olduklarını da belirten Çağlar, “Bizim yaptıklarımıza hayalleri dahi yetmeyen bazı insanların acımasızca, insafsızca iftira attıklarına hep birlikte şahit oluyoruz. İnşallah bu birliğimiz beraberliğimiz bunlara yerel seçimler öncesinde en güzel cevap olacaktır. Bizler Merkez İlçe olarak birliğin ve beraberliğin ana merkezindeyiz, seçimlere hazırız, tüm kadrolarımız, tüm sandıklarımız seçimlere hazır. Hatta ben de sandıklarda nöbet tutmak istiyorum diyen yüzlerce kardeşimiz bizlere müracaat etmekte. Üye sayımız ülke standartlarının  üzerinde. ” dedi.

Belediyecilikte hizmet anlayışını değiştirdiklerini belirterek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı İrfan Dinç ise konuşmasında “Geçtiğimiz seçimlerde hep beraber el ele verdik, birlikte olduk, beraber olduk, her şeyimizi ortaya koyduk ve büyük bir başarı kazandık. Görülen bu tabloyu kim bozmak isterse, kim bu tabloyu aşağı çekmeye kalkarsa, zedelemeye kalkarsa iki cihanı da berbat olur. Göreve geldiğim günden beri olmayan imkanlarla, kısıtlı imkanlarla bize verilen çok az fırsatlarla en iyisini, en güzelini arkadaşlarımızla beraber bu memlekette tarihinde görmemiş hizmetleri bir bir gerçekleştiriyoruz” dedi.

Başkan Dinç, sözlerine sonlarına doğru Mısır’da yaşananlara değindi. Belediye tarafından DSİ’nin yanına yapılan parkın adının ‘RABİA’ olmasını düşündüğünü söyleyen Başkan Dinç bu düşüncesini salonda bulunan partili arkadaşları ile paylaştı. Partililer ise ‘Rabia’ hareketi yaparak onayladıklarını belirttiler.

Konuşmasına muhalefete yüklenerek başlayan AKP İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, MHP’nin belediye başkan adayı Hakkı Yalçın’ın Ramazan ayında eline davul ve tokmağı alıp ‘Uyan ey Çankırı halkı’ diye seslendiğini belirterek “Çankırı insanı, seçmeni yedi tane seçim geçirdi, hiçbir seçimde uyumadı ki! Her seçimde AK Parti’ye olan ilgisini  çalışan iktidarın, çalışan teşkilatın ve belediye başkanının yanında olmasını bildi. Bu çalışmalarımıza da samimi duygularımızla devam ettiğimiz müddetçe bizim yanımızda olacakları konusunda hiçbir şüphem yok!” dedi.
30 Mart 2014 yerel seçimleriyle ilgili iddialı konuşan Çivitçioğlu, “Bizler 2009 yılında %46.9 ile almış olduğumuz belediyeyi Allah’ın izniyle %60 oyla alacağız ve hizmetimize devam edeceğiz”  şeklinde konuştu.

Çivitçioğlu’nun konuşması akabinde konuşma yapan Milletvekili İdris Şahin “14 Ağustos 2001 tarihinde Afyon’dan yola çıkarken tek bayrak, tek vatan ve tek millet söylemiyle yola çıkan AK Parti kadroları 2001’den 2013’e ülkemizi hangi noktalara getirdi öncelikle bunları çok iyi görmemiz lazım.

Biz bunları söylerken asla geçmişle bunları mukayese etmek için söylemiyoruz. Geçmişi çok çabuk unutuyoruz. Hatırladığımız zaman bu ülkede AK Parti hükümetinden önce iş başında olanların AK Parti iktidarından önce Çankırı insanımızın %47 oylarıyla iktidara taşıdıklarımız neleri yaptılar, neleri gerçekleştirdiler, bugünde neleri söylüyorlar bunları görelim diyoruz.” dedi

Son olarak kürsüye gelerek konuşan  Milletvekili Hüseyin Filiz “Bizim Çankırı’da hayallerimiz var. Kaleden bakıldığı zaman yaptıklarımızda görünüyor. Devam eden işlerimizde görünüyor. Hayalleri olmayan insanlar bizim önümüze geçmesin.” şeklinde konuştu.