“Bizi iktidar yapın, çiftçiye nasıl hizmet edilirmiş gösterelim”

MHP Milletvekili adayları seçim gezilerine Kızılırmak İlçesi ile devam etti. Eski Sağlık Bakanı ve Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş, Çankırı milletvekili Ahmet Bukan’ın da seçim gezisine katıldı.

Kızılırmak İlçe meydanında Kızılırmaklılara bir konuşma yapan MHP Kırıkkale milletvekili ve eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş,memleketinin insanlarına Hüseyinliler diye hitap etti.

Durmuş, ” Genel Başkanımız Devlet Bahçeli geçtiğimiz gün Çankırı’nın bazı ilçe belde ve köylerini gezdi. Programı yoğun olduğundan sıra Kızılırmağa geldiğinde gece olmuştu. Bu görevde bana düştü. AKP ye tanınan şans hiçbir partiye tanınmadı. Bakanlığımız döneminde Kurşunlu, Atkaracalar, Çerkeş hastanelerini gerçekleştirdik. Çankırı Devlet hastanesinin parasını da özel idareye devrettik. Hastanenin parasını duble yola harcadılar. Hastaneyi 9 yıl salladılar. 9 yıldır sizin ne işinizi gördüler. Kızılırmak İlçesinde bulunan Adliyenizi, ofisinizi elinizden aldılar. Biz iktidara geldiğimizde  çiftçiyi yoksulluktan kurtaracağız. Bir yıl öncesinden buğdayınızın ve mazotunuzun fiyatını vereceğiz. AKP hızlı motorlara 900 liraya verdiği  mazotları size 3 milyona satıyor. Biz bunu size bin beş yüz liraya vereceğiz. Türkiye üretmezse aç kalır. Tavuklarınızı niye yaktılar biliyor musunuz? siz tarladan çekmek için  Çiftçilerin haberi olmadan bağını, bahçesini, tarlasını satıyorlar. Biz diyoruz ki kasaba gittiğiniz zaman  alnınızı gere gere et yiyemiyorsunuz? biz deli dana hastalıklı hayvan getirdik beynini yemeyin yerseniz hasta olursunuz diyorlar. Hastalık ya etten geçerse ne olacak” dedi.

Vatanı askeri değil çiftçinin beklediğini belirten eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, ” Vatanı asker beklemez. Vatanı çiftçi bekler. Arazileriniz beklemezseniz arazilerinizde gidecek ve hiç bir şeyiniz kalmayacak. 13 Haziranda AKP’yi iktidar yaparsanız Anayasayı değiştirecek. eğer açlıktan ölmezsek, domuz gribi aşısı yaparak öldürecekler. Recep Tayyip Erdoğan’ın 52 dosyası var, o zaman dokunulmazlıkları kaldıramazsın. Emeklinin hakkını yiyor Allahtan korkmuyor. çitçisiniz içinizde 28.600 TL. geliri  olan var mı yok. O zaman hepiniz yoksulsunuz. bunun altında geliri olan daha çok bunlar da yoksul değil bunlar aç ” açıklamasında bulundu.

Ilgaz dağında meydana gelen terör olayı ile ilgili açıklamada bulunan Durmuş, ” Kastamonu İl Jandarma komutanı ve istihbarat şube başkanını olaydan önce Silivriye gönderdiler. Neden Gönderdiler? Dış güçler boş durmuyor,  Afganistan, Pakistan, Mısır perişan halde, Irak işgalde üçe bölündü. geriye ne kaldı İran ve Türkiye. Dünyanın en kaliteli petrolü Libya’da, en kaliteli Bor, toryum ve uranyum madeni Türkiye’de ama işlettirmiyorlar. AKP nin oyları yetmiyor PKK lı 38 kişi milletvekili olursa onu bekliyorlar. Siz bu ülkenin bölünmesine razımısınız, değilsiniz. Vatanınıza, Bayrağınıza dinimize sahip çıkın” dedi.

MHP Milletvekili adayı Dr. Şahin Eraslan, “Sağlık Müdürlüğüm dönemimdeki bütün projelerim onaylandı hiç birisi geri dönmesi bunları hep Bakanımız Dr. Osman Durmuş tarafından yapıldı. Çankırı’daki ilk görev yerim Kızılırmak İlçemiz oldu. Sizlere hizmet verebilmek için çocuklarımdan ayrı kaldım. Sizden destek istiyorum bize destek verin 12 hazirana kadar görev sizin. 12 Hazirandan sonra da görev bizim olsun” dedi.

Kendisinin Eldivan Sayarköyü fakat Kızılırmak İlçesi Sakarca köyünden evliyim diyen MHP milletvekili adayı Hüseyin Yakar, “Terör örgütü memleketimiz sizden iyi tanıyor, Ilgaz dağında meydana gelen terör saldırı sonunda bir polisimiz şehit Çankırı’lı bir polisimizde yaralanmıştı. katiller Ilgaz ilçemizde parkta oturup çay içmiş, Kastamonu ilnde gezmişler. MHP adayları olarak bizler bu memleketin evlatlarıyız meclise gitsekte gitmesekde bizim Çankırı’dan başka kalacak yerimiz yok” dedi.

Konuşmalar sonunda Sağlık Eski Bakanı Osman Durmuş Bir proğram için Kırıkkaleye hareket ederken MHP milletvekilleri Dr. Şahin Eraslan Hüseyin Yakar esnaf ve Kurşunlu pazarcı esnafını gezdi.