“Biliyorsunuz, yapacağız diyorsak yaparız.”

MHP İl Başkanlığı dün parti binasında milletvekili adaylarının da katıldığı bir basın toplantısı düzenleyerek, ‘akıllı proje’ olarak adlandırılan 250 yataklı bölge hastanesi projesi hakkında bilgi verdi.

Milletvekili adayı Dr. Şahin Eraslan’ın konuyla ilgili olarak verdiği bilgide Çankırı’nın sağlık turizmine açılacağı ifade edildi.

Türkiye’de az bulunan ve ihtiyaç duyulan önemli bir alanda Çankırı’ya 250 yataklı bölge hastanesi projesinin hazırlandığını belirten Eraslan, MHP Genel Merkezi ile de istişare yapıldığını ve Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin de içinde bulunduğu üst düzey kadroların projeye destek verdiğini belirtti.

Bugüne kadar Çankırı’dan çeşitli illere hasta sevk edildiğine vurgu yapan Eraslan, bu proje ile Türkiye’nin her yerinden Çankırı’ya hasta sevki yapılacağını kaydetti.

Aksu Mahallesindeki Devlet Hastanesi’nin eski binasının yıkılarak yerine Kalp Hastalıkları Bölge Hastanesi veya Onkoloji(Kanser Hastalıkları) Bölge Hastanesi’nin yapılacağını ifade eden Eraslan, bu bölge hastanesi ile 1500 – 2000 personelin istihdam edileceğini belirtti.

Eraslan konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi; “Aileleri ile birlikte hasta, diğer illerden ilimize sevkli olarak gelecek. Önemli, insanları tedirgin eden hastalıklar olduğu için bu tip hastalıklarda her hastaya mutlaka 2 – 3 kişi refakat edecektir. Dolayısıyla 4000 – 6000 kişi ilimizi ziyaret edecek. Tetkik ve tahliller için en az 3 – 5 gün süre ile Çankırı’da kalacaklar.

Hasta yatışları bu süreyi 7 – 10 güne kadar uzatabilecek. Kalıcı personel ve ailesi ile hasta ve hasta yakınlarının oluşturacağı 9000 – 11000 kişinin Çankırı ekonomisine istihdamı ve katkısı sağlanacak.

İlimize Ankara, Kastamonu, Yozgat, Çorum, Bolu, Kırıkkale, Sinop gibi veya Türkiye’nin her köşesinden hasta ve hasta yakınları sevk edilecek. Çünkü hastanemiz bu alanda en geliştirilmiş tıbbi cihazlarla donatılacak ve alanında uzmanlaşmış hekim ve sağlık personeli istihdam edilecek.

Nasıl ki, kemik hastanesi denince Isparta ilimiz akla geliyorsa, Çankırımızda Kalp hastalıklarının ya da kanser hastalıklarının merkezi haline gelecek ve Türkiye’de ilk akla gelen isim olacak.

 

Göç veren Çankırı’yı tarihe gömerek göç alan Çankırımıza merhaba diyeceğiz. Hemşerilerimizin zayıf olan ekonomik durumlarına katkıda bulunmanın yanı sıra Çankırımızın adını tüm Türkiye’ye duyuracağız.

Sonuç olarak bu sayede ilimize gelecek kaliteli sağlık hizmetlerinin yanı sıra nüfus artışı sağlanacak. İlimizdeki otobüs firmalarından tutun, simitçimiz, bakkalımız, manavımız, kahvecimiz, inşaat sektörümüz, bir başka deyişle ayakkabı boyacısına kadar tüm esnafımız ciddi anlamda ve oranda ekonomik gelir elde edecektir. Bu proje Milliyetçi Hareket Partisi’nin Çankırı’ya sözüdür.

Biliyorsunuz, yapacağız diyorsak yaparız.”

“Pazaryeri yapılmasını destekliyoruz”

Mehmetçik İlköğretim Okulu’nun bulunduğu yerde kurulması planlanan Pazaryeri yapımını MHP’nin engellediği yönünde çalışmalar yapıldığını dile getiren Belediye Meclis Üyesi Rece Doğru, “Biz kurulmasından yanayız” dedi.

Belediye Meclisi toplantısında gündeme gelen konu hakkında görüş bildirdiğini ifade eden Doğru, “Pazar pazarı ile yakınlığı nedeniyle mesafenin kısa olmasının pazarı ikiye bölebileceği yönünde endişelerimi dile getirdim, ancak biz meclis toplantısında MHP gurubu olarak yapılması için evet oyu kullandık. Fakat benim MHP’li olmam nedeniyle, söz konusu planın bizim, yani MHP tarafından engellendiği yönünde çalışmalar yapılıyor. Bu kesinlikle yanlıştır. MHP Çankırı adına faydalı her türlü plan ve projenin arkasındadır, destekçidir” dedi.