Bakan Eroğlu AKP Kurşunlu kongresine katıldı

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu AKP Kurşunlu İlçe teşkilatı kongresine katıldı. Girişte kalabalık bir partili grupça karşılanan Eroğlu, kongrede birlik beraberliğin önemine vurgu yapan bir konuşma yaptı. Yaptığı kısa konuşmada yerel seçimlerde Kurşunlululardan destek isteyen Eroğlu, ilçeden ayrılırken vatandaşlar ve Belediye Başkanı İbrahim Doğu tarafından Kurşunlu çıkışında karşılandı.  İlçe giriş çıkışlarındaki yolların kötülüğünden yakınan bir grup Kurşunlulu, Bakan Eroğlu’na sorunlarıyla ilgili bir dosya verdi.

Bakan Eroğlu “Ben su bakanıyım. Suyla ilgili bir talebiniz var ise karşılamaya hazırım” deyince Belediye Başkanı Doğu “Sayın Bakanım, ilçemizde kullanıma sunulan mevcut suyumuz yüzde 30 ila 60 arasında arsenik ihtiva ediyor. Çözüm istiyoruz” dedi.

AKP Çankırı Milletvekili Şahin Başkan Doğu’nun bu talebi üzerine “Sayın Bakanım, Çerkeş, Atkaracalar, Kurşunlu ve Ilgaz’ın su ihtiyacı bölgemizdeki Akhasan Barajından karşılanacak” dedi.

İlçe sakinleri ve Belediye Başkanı İbrahim Doğu, ilçeye giriş çıkışın önemli bir problem olduğunu belirtince Bakan Eroğlu “Karayolları Bölge müdürümüz burada. Eski Karayolları Genel Müdürü arkadaşımız da bu ilçenin evladıymış. Otursunlar, incelesinler ve yaşanan sorunu çözecek formülü üretsinler” diyerek Söğüt-Sen Seramik fabrikasına geçti.

Fabrikada yaptığı incelemelerden sonra Sivricek’e geçen Eroğlu, Belediye binasında yaptığı kısa konuşmadan sonra cami açılışına katıldı. Bakan Eroğlu daha sonra Çorum’a hareket etmek üzere Çankırı’dan ayrıldı.