Dunlop

Bakan Çiçek ‘istikrar’ dedi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Çankırı’ya gelen Bakan Çiçek, Şabanözü ilçesinde Vali Şemsettin Uzun, Belediye Başkanı İrfan Dinç, AK Parti Çankırı Milletvekili Nurettin Akman ve milletvekili adayları ve partililer tarafından karşılandı.

Beraberindekilerle Şabanözü Belediyesine geçen Çiçek, Belediye Başkanı Ali Çapçı’dan brifing aldı. Daha sonra Belediye Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Çiçek, demokrasinin önemine değinerek, Ortadoğu ülkelerindeki gelişmelerden söz etti.

Türkiye’nin İslam coğrafyasında demokrasiyle yönetilen tek ülke olduğuna işaret eden Çiçek, “Çok partili hayata geçeli 60 yıl oldu. Bu ülke demokrasiye geçerken bedel ödeyenler oldu. Bu yüzden demokrasinin kıymetini iyi bilin” dedi.

Türkiye’nin istikrara ihtiyacı olduğunu ve uzun bir süre koalisyonlarla yönetilen ülkenin bir yere gidemediğini anlatan Cemil Çiçek, şöyle konuştu:

“Türkiye dünyada 205 ülke arasında ikinci lig ülkesiydi. Allah’a şükür 8, 5 yılda birinci lig ülkesi olduk. G-20 ülkeleri arsına girdik. Dünyada 16. sıradayız. Daha da yukarıya çıkmak için istikrar şart. İktidara geldiğimizin üçüncü gününde 9 katrilyon borç ödeyeceğiz, ama hazinede fareler bile acından ölüyordu. O günden beri borç ödüyoruz. Şeytan taşlamaktan tavaf yapmaya fırsat bulamadık. ”

AK Parti iktidarı olarak, bugüne kadar yaptıkları her şeyin hesabını verdiklerini ve Türk milletinin başını öne eğecek bir şey yapmadıklarını ifade eden Çiçek, şöyle devam etti:

“Dün devletin sahip olmadığı itibara bugün sıradan bir şirket sahip. Kullandığımız petrolün yüzde 95’ini dışarıdan alıyor, bunun karşılığında çuval dolusu para ödüyorduk. Türkiye 1 milyon doları bulamadığı için petrol tankını dolduramadığı yıllardan geçti. Türkiye buralardan bugünlere geldi, yatırım yapan bir ülke oldu. Dün yatırım için gelen yoktu, bugün geliyor. Bu insanlar önünü gördüğü için yatırım yapıyor. İstikrar sürmeli ki bu yatırımcılar gelmeye devam etsin. ”

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, istikrarın sürmesi için 12 Haziran’da yapılacak seçimde AK Parti’nin yine tek başına iktidara gelmesi için ilçe halkından destek istedi.

Devlet Bakanı ve Başbakan yardımcısı Cemil Çiçek, seçim çalışmaları kapsamında Çerkeş mitingine katıldı. Merkez cami yanında yapılan mitingde ilk olarak AKP milletvekili adayı Hüseyin Filiz konuştu ve Çerkeşlilerden destek istedi.

Hizmetin Ak Parti ile yürüyeceğini söyleyen Filiz, “Biz icraat ve hizmet partisiyiz. Çerkeş’in milletvekili olacağım. Çerkeş’e bizzat kendim yatırım yaparak istihdam sağlayacağım” dedi.

Milletvekili adayı İdris Şahin ise, Çerkeş yatırımlarından bahsederek, sağlık alanında atılımların yapılacağını kaydetti. Bölge hastanesi niteliğinde 50 yataklı devlet hastanesi binasının yapılacağını kaydeden Şahin, “Mevcut hastane binası depreme dayanıksız. Biz bu binayı yıkıp yerine bölge hastanesi niteliğinde modern bir hastane yapacağız” dedi. Hey Tekstil’in geleceği konusunda konuşan Şahin, Aynur Bektaş’la yaptığı telefon konuşmasını aktararak “Aynur Bektaş hanımefendi Hey Tekstil’in yabancı bir ortaklı bir firmaya devredileceğini söyledi. Hiçbir çalışanımız mağdur olmayacak, işletme artarak faaliyetlerini sürdürecek. Milletvekiliniz olarak bu aşamaların takipçisi olacağım” diye konuştu.

Devlet Bakanı ve Başbakan yardımcısı Cemil Çiçek ise konuşmasında siyaset meydanının er meydanı olduğunu kaydederek, her siyasi parti temsilcisini seçim çalışmaları kapsamında buralara gelebileceğini ve bunun demokrasinin bir örneği olduğunu söyledi.

Milletin içinden çıkarak halkın gücüyle iktidar olduklarını söyleyen Çiçek, “Gece baskınlarıyla gelenlerden olmadık. Biz milletin iradesiyle iktidar olduk” şeklinde konuştu.

Devletin devamı ve milletin huzur ve istikrarı için 12 Haziran seçimlerinin önemli olduğunu kaydeden Çiçek konuşmasında şunları söyledi:

Türkiye’de 15 parti seçime giriyor. Bu seçimler katiyen sizin ve bizim aramızda bir husumete neden olmamalı. Birbirimize kin tutmamıza gerek yok. Siyaset meydanı er meydanı, herkes gelecek konuşacak, sizler de doğru kararı vereceksiniz. Günümüz dünyasında halkın getirdiğini baskıyla yollamak ilkelliktir. Tek bayrak, tek devlet, tek millet diyen kim varsa gelsin. konuşsun, siz de dinleyin. Siz destek vermezseniz, zaten biz yok oluruz. Önce duanızı sonra desteğinizi bekliyoruz.

İslam Dünyası kaynıyor. Bunlar eskiden Osmanlı hudutları içerisindeydi. oralarda Kahramanlarımızın türbeleri var. Bu coğrafyada huzur olan tek yer Türkiye’dir.

27 Mayıs’ta ipe götürenlere bir fatiha okudunuz mu? Bu memleket hizmet etmek kolay değil. Bazı kesimler var ki millete inanmaz, güvenmez, cahil der. Kim gelecekse millet iradesi ile gelsin. Milletten daha büyük bir güç yok. Türkiye’de çok partili hayata geçeli 60 yıl oldu. Bunun 30 senesinde istikrar var, 30 yılında yok.  İstikrardan kastımız tek partili iktidardır. koalisyon çataldan bir kazıktır. Çatal kazık yere geçmez. Cumhuriyet’in kurulduğundan bu yana her 13 aya bir hükümet düşüyor.

Etrafı bela ile çevrili bir ülkede bir şey yapmak zor. Ne yapıldıysa tek partili iktidarlar döneminde yapıldı. Geleceği görmek lazım, 2 ay sonra ne olacak bilmek lazım. Yıkılacak duvar altına kimse oturmaz. 2 paket sana yağını aradığımız günler oldu. 1 bidon benzin için metrelerce kuyrukta bekledik.

Devlette yapılan bir yanlışın bu ülkenin 50 yılına mal olduğunu söyleyen Çiçek, “Namazın seyir secdesi var, ama siyasetin seyir secdesi yok. Türkiye önemli bir fırsatı yakaladı. Bugün dünyada en itibarlı ülkeler arasında. İslam ülkelerine gittiğiniz zaman sizin Türk olduğunuzu anladıklarında yüzleri gülüyor, size tebessüm ediyorlar. Bu itibarın deva etmesi için 12 Haziran yine önemli bir fırsat. Bu seçimleri sadece Türkiye değil, İslam Dünyası ve Avrupa’da merak ediyor. Demokrasi ve Cumhuriyet olmasaydı Tunus’tan, Libya’dan bir farkımız olmazdı” dedi.

Çerkeş mitinginin ardından Yıldızlar Holding’e ait seramik fabrikasını gezen Çiçek, işçilere hitaben burada da bir konuşma yaparak, “İstikrar olmazsa kimse buraya gelip yatırım yapmaz. İcraatlarımız ortada, lafla devlet yürütülmez. Türkiye’de hükümetler güven vermeli ki istihdam alanları artsın. Bu tesis Türkiye’nin malıdır” ifadelerine yer verdi.

Kurşunlu’da esnaf ziyaretlerinde bulunan Çiçek, ardından belediye meydanında halka seslendi.

Türkiye’nin önemli bir coğrafyada bulunduğunu dile getiren Çiçek, Bu coğrafyada güçlü bir Türkiye olması gerektiğini ifade etti.

Bakan Çiçek, dağılan Sovyetler Birliği’nden sonra ortaya çıkan Türk Cumhuriyetlerinin ihmal edildiğini söyleyerek “Meydan boş bırakılınca başkaları tarafından dolduruluyor. Eğer o dönem oralara gitmiş olsaydık, bugün gelmesini istediğimiz doğalgaz bize çok daha ucuza gelecekti, burası ana yurdumuzsa orası da ata yurdumuz” diye konuştu.

Seçim gezileri kapsamında Kurşunlu’dan sonra Ilgaz’a geçen Bakan Çiçek, Ilgaz Belediyesi’ni ziyaret etti.

Ilgaz İlçe Belediye Başkanı Cevdet Çetin’in verdiği brifingin ardından belediye meydanında halka hitap eden Bakan Çiçek, Ilgaz’da ‘istikrar’ vurgusu yaptı. Bakan Çiçek Çankırı merkezde de vatandaşlarla buluştu. Şahinler Çay Bahçesi’nde halka hitap eden Çiçek, istikrarın devam etmesi için 12 Haziran seçimlerinin iyi bir fırsat olarak gördüğünü söyledi ve vatandaşların da bu fırsatı iyi değerlendirmesi gerektiğini vurguladı.