Azizoğlu’ndan Rektör Savaş’a ziyaret

Çankırı milletvekili aday adayı Ahmet Azizoğlu Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş’ı ziyaret etti.

Ziyarette Rektör Savaş, yapılan ve yapılması planlanan projelerden bahsetti. Projelerin bütün Çankırı’ya istihdam sağlayacağını, hareketlilik kazandıracağını ve yatırımlara öncülük yapacağını söyledi.

Kendisiyle birlikte hizmet edecek Çankırılılara ihtiyacı olduğunu söyleyen Rektör Savaş, Çankırı adına ciddi yatırımlara zemin hazırlayacaklarını ifade etti.

Milletvekili aday adayı Ahmet Azizoğlu, kendisinin Çankırı ve Çankırı’ya yapılacak yararlı bütün projeleri destekleyeceğini, yeni projeler hazırlanmasında öncülük edeceğini, Türkiye’nin neresinde ne varsa, Çankırı için de olması yönünde gayret göstereceğini belirtti.

Azizoğlu, kendisinin de projeci olduğunu, özellikle yoksulluk ve itilmişlikle ilgili projeler yaptığını ve risk altındaki çocuklara yönelik de riskleri tespit ederek ortadan kaldırılması için ulusal boyutta proje ürettiğini belirtti. Bu projelerin Çankırı için de uygulanabileceğini, Çankırı ekonomisinin geliştirilmesi için devletin Çankırı’da üretilen ürünleri tüketmesi gerektiğini, bu bağlamda Çankırı’da yatırımlar yapılmasının gerekliliğini ifade etti.

Azizoğlu, üniversitenin Çankırı’ya yönelik projelerinden memnun olduğunu, bunun geliştirilmesi için gayret göstereceklerini belirtti. “Bizim ilkemiz önce ülkemiz” diyen Azizoğlu, üreten, yol gösteren, hak eden ve hak ettiğini alan bir anlayışla Çankırı’ya ve Çankırılılar’a hizmet edeceğini söyledi.Azizoğlu son olarak üzerinde çalıştıkları ‘Çankırılı Keloğlan’ projesini açıkladı. Bunun için Rektör Savaş’tan destek istedi.

Ahmet Azizoğlu, Edebiyat Fakültesi’nde de bu proje çalışılarak Ilgaz’dan Çankırı’ya doğru yaşadığı söylenen Keloğlan’ı Çankırı’ya mâl etmek için çalışmalar yapacağını söyleyerek sözlerini tamamladı.