Akşener, esnafların sorunlarını dinledi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi esnaf ziyaretinde bulunmak üzere dün ilimize geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün ilimizi ziyaret ederek esnafların dilek ve sorunlarını dinledi.

Çankırı ziyaretine Şabanözü ilçesiyle başlayan Akşener daha sonra Eldivan ilçesine geçti. Eldivan ziyareti sonrasında ise Çankırı merkezde esnafları ziyaret eden Akşener, özellikle pandemi süreci ve sonrasında esnafların neler yaşadığını sordu.

Pandemi sürecinin esnaf için çok zorlu geçtiğini dile getiren bir çok esnaf, “Ödemelerimiz ertelenmedi. Özellikle kapanma sürecinde ciddi zorluklar yaşadık. Senetlerimizi ve kredilerimizi ödeme güçlüğü çektik. Erteleme olmadığı içinde kredileri faiziyle ödemek zorunda kaldık. Bir çok esnaf arkadaşımız hala ödeme güçlüğü çekiyor” dedi.

Kapanma sürecine de değinen esnaflar, “Bu kapanmayı da anlamış değiliz. 10 m2 kuruyemişçi açık ama 500-600 m2 mağazalar kapalı. Şimdi 10 m2’lik yer mi daha tehlikeli 500-600 m2 lik yer mi daha tehlikeli” dedi.

Gerçekleştirilen esnaf ziyaretlerinde amacının hükümeti eleştirmek olmadığını yada kendi partisini övmek olmadığını dile getiren Akşener, sadece esnafın sorun ve isteklerini dinlemek ve konuşmak için Çankırı’ya geldiğini dile getirdi.