AKP’li adaylar Taşyaka gezilerine Kurşunlu’yla devam ettiler

AKP’li adaylar ilçe gezilerine dün Kurşunlu ile devam ettiler. Sabah erken saatlerde Kurşunlu’ya hareket eden AKP’li adaylar, kalabalık bir konvoy grubu ile gittikleri Kurşunlu’da partililer tarafından karşılandılar.

Seçim otobüsü üzerinden bir selamlama konuşması yapan AKP’li adaylar Kurşunlu’dan 12 Haziran seçiminde destek istediler. AKP’li aday Hüseyin Filiz, Kurşunlu’nun en çok sevdiği ilçelerden biri olduğunu söyleyerek, yıllık ticari hayatında Kurşunlu’nun önemli bir yer tuttuğunu ifade etti.

Kurşunlu ve diğer ilçelerin sorunlarını bildiğini söyleyen Filiz, Başbakanın bu sorunları çözmek için kendilerine görev verdiğini söyledi. Filiz, “8,5 yıllık AKP iktidarında yapılan yatırımlar ve hizmetler bizim bu milleti çok sevdiğimizi gösteriyor. Biz sadece icraatlarımızla değil, duruşumuzla da milletçiyiz” dedi.

Filiz’in ardından bir konuşma yapan İdris Şahin de Kurşunlu’nun ayrı bir önemi olduğunu belirtti. Geçmişte birçok önemli simanın Kurşunlu’dan yetiştiğini dile getiren Şahin, “60’lı yıllardan sonra göç vermek suretiyle 2000’li yılların başına kadar nüfusumuz oldukça düştü. Tarım ve hayvancılık ile sanayi yatırımları ile Kurşunlu yeniden ayağa kaldırıldı. Bugün önemli bir merkez haline gelen Kurşunlu, sadece sanayi yatırımları ile değil, önümüzdeki dönemlerde Çavundur Termal Tesisi ile de bir cazibe merkezi haline gelecek. Çankırı Kurşunlu arasındaki Hocahasan köyü yolu da iyileştirilerek hizmete sunulacak” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Kurşunlu esnafını ziyaret eden AKP’li adaylar, destek istediler. Aynı zamanda dün kurulan halk pazarında Pazar esnafını da ziyaret eden adaylar, alışveriş yapan Kurşunlululardan da destek istediler.

İlçe merkezi ziyaretlerinin ardından Yıldızlar Holding’e ait seramik fabrikasını da ziyaret eden AKP’li adaylar, burada Fabrika Genel Müdürü Muktedir Billah Sakin’le bir araya geldiler.

Nezaket ziyaretinde bulunan AKP’li adaylara Yıldızlar Holding’in Orta Anadolu’ya pek sıcak bakmadıklarını, ancak Sebahattin Yıldız’ın kararıyla Orta’ya bu yatırımın yapıldığını söyledi.

400 bin dolarlık bir yatırım planı ile yola çıktıklarını, ancak bugün 1 milyar dolar değerinde bir yatırım olduğunu belirten Sakin, bugünkü haliyle 5 bine yakın kişinin istihdam edileceğini belirtti.

Sakin, 9 fabrika daha yapılacağını ve toplamda 20 bin kişinin istihdam edilmesinin planlandığını kaydetti.

Şu anda bin kişinin çalıştığını ve 3 bin 500 kişinin de başvuru yaptığını belirten Sakin, istihdamda bölge ve Çankırı halkına öncelik verileceğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Sakin, AKP’li adaylara tesisi gezdirerek, fabrika hakkında bilgi verdi.

AKP’li adaylar buradan Çavundur Beldesi’ne hareket ederek, gün boyu ziyaretlerini sürdürdüler.