AKP’li adaylar: “Sandıkta fire istemiyoruz”

AKP Çankırı milletvekili adayları İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, seçim çalışmaları kapsamında köy gezilerini sürdürüyor.

Dün Ilgaz’a bağlı köy ve kasabaları ziyaret ederek, 12 Haziran seçimlerinde destek isteyen AKP’li adaylar, köylülerle bir araya gelerek sorunları dinlediler.

Bazı köylerde köy meydanında, bazı köylerde kahvehanelerde, bazı köylerde de köy konağında ağırlanan AKP’li adaylar, köy muhtarlarının ve köylülerin taleplerini dinleyerek, isteklerin yerine getirileceğine dair söz verdiler.

Yeşil Dumlupınar Kasabası’nda kasaba sakinleri tarafından karşılanan AKP’li adaylar, kendilerine gösterilen ilgiden memnun kaldılar. Burada yaptıkları konuşmalarda Yeşil Dumlupınar Kasabası’na tekrar geleceklerini belirten adaylar, sıkıntıları olan bazı kasaba sakinlerinin de sorunlarını dinlediler.

AKP’li aday İdris Şahin burada yaptığı konuşmada Yeşil Dumlupınar’ın geçmişte önemli şahsiyetler yetiştirdiğini ifade ederek, “Yılın 3 – 4 ayı yaşanabilir olan bu beldemizin kış aylarındaki çetin şartlarını siz bizlerden daha iyi biliyorsunuz. Buna rağmen kasabanızda yaşamaya devam ediyorsunuz. Yeşil Dumlupınar Kasabası’na dair projelerin hayata geçirilmesi noktasında İktidar partisinin vekil adayları olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz. 12 Haziran’da verdiğiniz destekle meclise gitmemiz durumunda bütün sorunların yakından takipçisi olacağımıza söz veriyorum. Kardeşin kardeşe yapacağı ne varsa, biz de yapacağız. Çankırılı kardeşleriniz, ağabeyleriniz olarak her zaman sizi takdir ettik, etmeye devam edeceğiz. Hizmet ve sevgi köprüsünü birlikte tesis edeceğiz” diye konuştu.

Hüseyin Filiz ise konuşmasında Yeşil Dumlupınar’la ilgili bir hatırasını anlatarak, “Geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da bu kasabaya hizmet etmeye hazırım” dedi. “Aşığın fikri neyse zikri de odur” diyen Filiz, “Biz hizmet aşığıyız, hizmet etmek için yola çıktık. Ülkemizde hizmetin tek bir adresi var, o da Ak Parti’dir. Biz nasıl hizmetten yanaysak, siz de hizmetten yana olun, bize destek veren” dedi.

Gün boyu köy ziyaretlerine devam eden AKP’li adaylar, Ilgaz’a bağlı bütün köyleri ziyaret etmeyi hedefliyorlar.