Dunlop

AKP’den STK’lara ziyaret

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçimlere iki aydan az bir süre kala siyasi partiler çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda AKP Çankırı milletvekili adayları İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, İlçe Başkanı Hüseyin Boz ve partililerle bazı STK ve sendika temsilciliklerini ziyaret ettiler.

İlk ziyaretini Çankırı Barosu’na yapan AKP heyeti burada Baro Başkanı ve üyeleriyle bir araya gelerek, Türkiye’nin son yıllarda sıkça tartışılan yargı reformlarını konuştu. Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunun vurgusunu yapan İdris Şahin’e destek veren Hüseyin Filiz de AKP’nin açılımındaki ‘Adalet’in reformlarla tecelli ettiğini vurguladı.

AKP heyetinin ikinci durağı da Memurlar Vakfı’na bağlı Sağlık Sen oldu. Sağlık alanında yapılan yeniliklerden söz eden Şahin, vatandaşların 10 yıl önce aldıkları sağlık hizmetleri ile bugünkü sağlık hizmetlerini kıyasladı ve AKP hükümetinin hastanelerde sıra beklemeyi ortadan kaldırdığını belirtti. AKP hükümetinden önceki dönemde doktorlardan yana da ciddi sıkıntıların yaşandığını ifade eden Şahin, bugün özellikle kamu hastanelerinin önemli yatırımlarla vatandaşa hizmet verdiklerini dile getirdi. Filiz ise Şahin’in sözlerine destek vererek tam gün yasasının doktorları vatandaşın tam hizmetine sevk ettiğini söyledi.

Çankırı’da sosyal hizmetlerden faydalanan vatandaşların konu edildiği Türk Kızılay’ı Çankırı Şubesi’nde de Şahin, fakir vatandaşlara yönelik yapılan TOKİ konutlarının kura çekimindeki manzarayı eleştirerek, “Çankırı insanımız kendisine yapılan yardıma sevinmiyor” dedi. Filiz ise milletvekili seçilmeleri durumunda yardımlaşma vakıflarına yapılan yardımların hızlandırılacağını ve artırılacağını söyledi.

Türk Hava Kurumu Çankırı Şubesi’nde de Türk havacılığının önemli bir gelişme kaydettiğini dile getiren Filiz, “Bugün İtalya’da bile Türk havacılığı bir ihale alabiliyor ve İtalyanlar bunun mümkün olmayacağını iddia ederek ihaleyi iptal ediyorsa, Türk havacılığının hangi noktada olduğunu gözler önüne seriyor” dedi.

Valilik binasındaki Sosyal Hizmetler Vakfı Müdürlüğü’nü de ziyaret eden AKP heyeti burada da sosyal hizmetlerden faydalanan vatandaşlarımıza yönelik önemli projelerin ve katkıların olacağını söyleyen İdris Şahin, “Meclise gidersek eğer, siz bizden isteyeceksiniz, söyleyeceksiniz, biz de yapacağız. Siz sorunları dile getirmezseniz mecliste 4 yıl otururuz” diyerek vakfın taleplerini aldı.

Heyet daha sonra Fenerbahçeliler Derneği, Kamu Çalışanları Vakfı, Türkiye Kamu Sen, Beşiktaşlılar Derneği’ni ziyaret etti.