AKP’den Ortalılar’a kalkınma sözü

AKP teşkilatı seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam etti. Cumartesi günü Çankırı’nın Orta ilçesine giden AKP milletvekili adayları İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, Ortalı vatandaşlarla bir araya gelerek “Sizlerin desteğiyle 12 Haziran’da tarihi bir oy alacağız” ifadelerini kullandılar.

AKP teşkilatı, milletvekili adayları İdris Şahin ve Hüseyin Filiz ile birlikte AKP İl Başkanı Salim Çivitçioğlu önderliğinde Cumartesi günü Çankırı’nın Orta ilçesine giderek esnaf ve vatandaşlarla buluştu. İlçe merkezinde bir konuşma yapan AKP 2.sıra milletvekili adayı Hüseyin Filiz, “Orta ilçemizin yeteri kadar kalkınamadığını biliyoruz. Orta’nın hak ettiği yere gelmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Hizmet iktidarla olur. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, bizi sizlere emanet etti. Milliyetçi insan vatanını seven, hizmet eden insandır. Biz vatanı seviyoruz. İkimizden daha iyi milliyetçi olabilir mi? Çankırı’yı kalkındırmak en büyük milliyetçiliktir. Bizler, bu yiğit başbakanımızın yiğit vekilleri olmak istiyoruz. Şimdi sizlere soruyorum, bize yiğitlik yapacak mısınız?” dedi.

AKP 1.sıra milletvekili adayı İdris Şahin ise “Biz bütün Çankırı’yı bir bütün olarak görüyoruz. Başbakanımız, Çankırı’nın anahtarını bu iki kardeşinize verdi. Orta’nın meselelerini birebir biliyoruz. Sizlere şu sözü veriyoruz; 180 bin Çankırılıyı eşit mesafede kucaklayacağız. Bizler, 180 bin Çankırılının tamamına hizmet etmek için yola çıktık. Çok önemli projelerimiz var. Sizlerin desteğiyle 12 Haziran’da tarihi bir oy alacağız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İlçe merkezindeki konuşmaların ardından esnafları dolaşan AKP milletvekili adayları, esnaflarla bir süre sohbet ederek onların isteklerini dinledi ve Orta’da ki çalışmalarını tamamladı.