AKP köy yollarında

Seçimlere 26 gün kala AKP’li adaylar tüm hızıyla çalışmalarına devam ediyor. İlçe gezilerini tamamlayan AKP’li adaylar başladıkları köy gezilerine dün Ayan, Aşağı Çavuş, Yukarı Çavuş, Paşaköyü, Handırı, Alanpınar, Merzi, Ahlat ve Akçavakıf köyleri ile devam etti.

Köy gezilerinde vatandaşlarla bir araya gelen AKP’li adaylar, köylülerden destek beklediklerini söylediler. Referandumdaki oy oranının üstünde bir oyla meclise gitmek istediklerini söyleyen AKP’li adaylar, Başbakan Erdoğan’a övgüler yağdırdılar.

Handırı köyünde birer konuşma yapan adaylardan İdris Şahin, Handırı’nın önemli bir köy olduğunu ifade ederek, “Her ne kadar bir orman köyü olsa da okur-yazar oranı yüksek bir köyümüz. Çocukluğumuzu birlikte geçirdiğimiz arkadaşlarımız, meslektaşlarımız, ticari ilişki kurduğumuz insanlarımız hep bu köyden. Bir de siz köyünü seven insanlarsınız. Geçen yıl yolla alakalı spekülasyonlar oldu. Yol geçen yıl itibariyle bozuktu, ama bu yıl alt yapı çalışmaları yapılıyor. İnşallah seçimden önce de asfaltı da dökülerek hazır hale getirilecek. Bu köye ilk defa gelmiyorum. İl Başkanlığım döneminde de gelmiştim. Bu köyden ciddi oranda oy bekliyoruz” dedi.

Hüseyin Filiz ise çeşitli vesilelerle Handırı ile yakınlıklarının olduğunu söyleyerek, “Başbakanımızın çalışkanlığını dürüstlüğünü görüyorsunuz. Siz de çalışkan insanlarsınız ve çalışan insanlara destek verirsiniz. Başbakanımız bu iki kardeşinizi size gönderdi. Yatırım beklentileriniz var. Hizmet bizden oy sizden” diyerek köylülerden destek istedi.

Handırı gezisinin ardından Alanpınar’a geçen adaylar, burada da köylülere birer konuşma yaparak 12 Haziran seçimlerinde destek beklediklerini ifade ettiler.

Merzi ve Ahlat köylerinin ardından Akçavakıf köyüne gelen adaylar, köy odası önünde köylüler tarafından karşılandılar. Şahin, altgeçit talebine değindi ve takipçisi olacaklarını söyledi. Akçavakıf köyünün Geçmişte muhalefete oy verdiğini de belirten Şahin, referandumda verilen desteğin daha fazlasını beklediklerini kaydetti.

Filiz ise, burada yaptığı konuşmasında Akçavakıf köyünün gelişme gösteren bir köy olduğunu belirtti. “AK Parti’nin diğer adı hizmet partisidir” diyen Filiz, “Başbakanımız Ortadoğu’da olduğu gibi Avrupa’da da dik bir duruş sergiliyor. Günde birkaç saatlik uykuyla memlekete hizmet ediyor. Sizin hizmet edenden yana olacağınıza inanıyorum. Çalışan Başbakanın çalışan adayları olarak sizlerden destek bekliyoruz” dedi.

AKP’li adaylar ziyaret ettikleri her köyde muhtarlara “Fire istemiyoruz” dediler.

Bu arada AKP’li adaylar Paşaköyü ziyaretinde köy odasında bir taraftan sohbet ederken, diğer taraftan ayran içip ceviz kırdılar.

Adaylar, Paşaköyü’nde Selçuklu dönemine ait camiyi de ziyaret etmeyi ihmal etmediler.