AKP adayları gazetemizi ziyaret etti

AKP Çankırı İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, milletvekili adayları İdris Şahin ve Hüseyin Filiz gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu.

Gazetemiz Sahibi Kazım Kayıkçı, Genel Yayın Yönetmenimiz Çetin Kapdan ve muhabirimiz Bekir Sami Berçin’le Sohbet eden AKP milletvekili adayları yaptıkları açıklamada, seçim startını Cumartesi günü saat 14:00’de vereceklerini söylediler.

Herkesin birbirini tanıdığına vurgu yapan adaylar, Çankırı’da güzel bir seçim havasının yaşanacağı kanaatinde olduklarını söylediler.

“Hizmet iktidarla yapılıyor, iktidarsız hizmet olmuyor. Çankırı’da yarım kalan işleri tamamlayacağız” diyen adaylar, Korgun – Kurşunlu arası yolunu yeniden yapacaklarını ifade ederek “Devletin dağı-taşı hazine, kimseye vermiyorlar. Bürokratlar kapıyı kilitliyor, siyasetçiler de açmaya çalışıyor, bu 70 yıldır böyle.” diye konuştular.

İl başkanlığı döneminde kimsenin sürgün edilmediğini söyleyen Şahin, “Türkiye’de bürokratı sürgün etmekle bir yere varılmaz. İki yıl içerisinde Çankırı’da bir sürgün olmadı. Bunun dışında Korgun Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan ve parasını alamayan bir kişi görülmedi. Ayrıca makas fabrikasına ciddi yatırım yapılıyor. 100–150 kişi çalışacak. Çankırı büyüyor, yerel gazeteler büyüyor. Birbirimizi seveceğiz, memleketin sorunlarını birlikte paylaşacağız. İşleri hızlandırabilmek için yereli iyi tanımak lazım. Çankırı’nın içeride bir meselesi yok, ama dışarıda vizyon meselesi var. 7 yıldır Çankırı’nın alt yapısını yeniden kuruyoruz, Çankırı’ya yollar ve sanayi kazandırıyoruz” dedi.

Samimi bir ortam içerisinde geçen ziyaret sonunda gazetemiz yetkilileri AKP adaylarına başarılar diledi.