AKP’li vekiller köy gezilerini devam ettiriyor

AKP Çankırı milletvekili adayları Av. İdris Şahin ve işadamı Hüseyin Filiz seçim çalışmaları kapsamında Kurşunlu’ya bağlı köyleri ziyaret etti.

Köy ziyaretlerine devam eden adaylar, Sumucuk‘ta köylülere hitabeden halen yapımı devam eden Söğütsen Seramik Fabrikası’nın AKP iktidarının Çankırı’ya kazandırdığı önemli bir yatırım olduğuna değindiler.

“Birileri bunu kullanmak istiyor” diyen milletvekili adayı İdris Şahin, “O fabrikanın kredisini biz çıkarttık. İlk kurulmasında Kurşunlu’nun evladı olan eski Çankırı Milletvekili Prof. Dr. Hikmet Özdemir hocamızın büyük katkısı oldu. Fabrikanın burada çalışmasının yegâne sebebi bu iktidar. Evlatlarınız akrabanız kim varsa burada çalışmak isteyen siz söyleyin yeter. Biz iki milletvekili adayı olarak onları yerleştiririz. Özellikle Kurşunlu’da selin önünden kütük kapmaya çalışanlar değişik yaygaralar çıkartıyormuş, biz bunlara fırsat vermeyiz. Bu tesis burada varsa Ak Parti sayesinde var.  Biz buraya girecek kardeşlerimize her türlü yardımı yapabilecek güçteyiz. Hiçbir çocuğunuzun iş noktasında problem çekmeyeceğine ben söz veriyorum” dedi.

Sumucaklıların, Zonguldak ve Ankara arasında çalışan Karaelmas Ekspresi’nin yeniden seferlerine başlatılması talebini değerlendiren Şahin,”Biz şuan Raybüs için uğraşıyoruz. Günlük 100 kişi taşıyacak Raybüsler var. Raybüs trenin biraz daha ufaltılmışı ve daha hızlı bir araç. Bunu Zonguldak ve Ankara arasında sisteme geçirmemiz lazım. Tek Çankırı’ya gelip buradan dönme gibi ihtimali yok.  Ama illa ‘Karaelmas Ekspresini istiyoruz’ diyorsanız o olmaz. Niye? Çünkü 4–5 yolcu için Ankara’dan kalkan yolcu treni Zonguldak’a kadar gitmez. Ama Raybüs daha kullanışlı ve daha konforlu olduğu için tercih ediliyor.

Daha sonra söz alan Ak Parti milletvekili adayı Hüseyin Filiz, Söğütsen Seramik Fabrikasının Ak Parti iktidarının Türkiye’de sürdürdüğü istikrar sayesinde hazineden alınan teşvikle buraya geldiğini belirtti.

Filiz,”Teşvik olmasaydı buraya gelmezdi. Bu teşvik doğuda hiçbir şehre verilmiyor. Biz Şabanözü’nde fabrikaları gezerken orada çalışanların çoğu Vanlıydı. ‘Başbakanımıza söyleyin buraya verdiği teşviki Van’a da versin. Biz de buraya gelip çalışmak zorunda kalmayalım’ dediler. Bunun değerini bilmeliyiz. Bunları bilmediğimiz için bulanık suda balık avlamaya çalışan insanlar oluyor” diye konuştu.

Yeşilöz köyünde köylülerle sohbet eden Hüseyin Filiz, Çankırı’da büyüdüklerini ve başka kaçacak yerleri olmadığını söyledi.

Filiz,Bu görev bizlere verildiğinde sizinle irtibatımızı hiç kesmeden el birliğiyle tüm sorunları çözeriz. İkimizde köylü çocuğuyuz. Çankırı’da büyüdük. Gideceğimiz, kaçacağımız bir yer yok. Ankara’ya gittiğimizde de kapımız tüm Çankırılılara sonuna kadar açık olacak. Bu hizmetleri yapacağımızdan en ufak bir şüpheniz olmasın. Ak Parti’den başka hizmet alabileceğiniz başka bir parti yok!“ diye konuştu.

Akşamın ilerleyen saatlerinde son olarak Taşkaracalar Beldesine uğrayan Ak Parti milletvekili adayları, daha sonra Çankırı’ya döndü.