AKP’li adaylar Cumartesi gününü Ilgaz’a ayırdılar

AKP’li adaylar İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, seçim çalışmaları kapsamında Cumartesi gününü Ilgaz’a ayırdı. İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, Ilgaz Belediye Başkanı Cevdet Çetin, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ile il ve ilçe teşkilatı yöneticileri ve üyelerinin katıldığı gezide AKP’li adaylar önce Ilgaz halk pazarını, daha sonra da esnafları ziyaret ederek destek istediler.

Halk pazarı gezisi sonrası Belediye meydanında Ilgazlılara seslenen adaylar Ilgaz’dan daha fazla destek beklediklerini ifade ettiler.

İlk olarak İl Başkanı Salim Çivitçioğlu’nun seslendiği Ilgazlılara Çarşamba günkü terör saldırısının tesadüfî olmadığını dile getiren Çivitçioğlu, “Teröre karşı en güzel cevap 12 Haziran tarihinde verilecek” dedi.

Çivitçioğlu’nun konuşmasının ardından Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç de bir konuşma yaparak, terör saldırısında şehit düşen polis memuruna Allah’tan rahmet, yaralanan polis memuruna da acil şifalar diledi.

Ilgaz’ın hükümetin imkânlarından en iyi şekilde faydalandığını söyleyen Dinç, 12 Haziran seçiminde Ilgaz’ın en yüksek oranda AKP’ye destek vereceğinden şüphesi olmadığını belirtti.

Çankırı’yı Türkiye’nin yıldızı, Türkiye’yi de dünyanın yıldızı yapacaklarını öne süren Dinç, “Başbakanımızın Çankırı hakkında en ufak bir endişesi olmaması için 2 – 0 olmasını bekliyoruz” dedi.

Dinç’in ardından Ilgazlılara seslenen Hüseyin Filiz de Yıldıztepe’yi dünyanın yıldızı yapmak istediklerini belirtti. Turizm imkanlarıyla Ilgaz’ın en iyi yörelerinden biri olması için gereken çalışmaların yapılacağını dile getiren Filiz, “Hayırlı bir yola çıktık, bu yol hizmet yoludur. Hizmet etmenin şerefli bir yoludur. Ilgazlılar her zaman Çankırı’ya ve AKP’ye destek vermiştir. Bundan sonra da bundan önceki desteğini her geçen gün biraz artırarak vereceğinden hiç şüphemiz yok” diye konuştu.

Ilgaz ilçesinin proje ve yatırım çalışmaları kapsamında ilk sırada olduğunun altını çizen Filiz, “Turizm Meslek Lisesi’ni açmak istiyoruz. Hizmet aşkıyla doluyuz ve bu hizmet aşkı bizim vatan sevgimizin bir ölçüsüdür” dedi. Filiz konuşmasında “Recep Tayyip Erdoğan’ın iman ve vatan sevgisinden şüphe edebilir misiniz?” diye sordu. Filiz konuşmasını etnik çatışmalara ayırdı ve “Bu memleketin ekmeğini yiyip, bu memlekete ihanet edenlere yazıklar olsun” dedi.

8,5 yıllık AKP iktidarında Ilgaz ve Çankırı’nın ciddi kazanımlar elde ettiğini söyleyen AKP birinci sıra milletvekili adayı İdris Şahin de “Ilgazlılar her zaman Sayın Başbakanımıza destek verdiler. Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu üniversitemizin senatosundan çıktı. Turizm Meslek Lisesi de Bakanlar Kurulu’ndan çıktığı takdirde bu caddeler öğrencilerimizle cıvıl cıvıl olacak. Adliye Sarayı ile, telesiyeji ile, Devlet Hastanesi ve daha bir çok yatırımı ile devlet yatırımlarından en çok istifa eden ilçemiz Ilgaz’da 4,5 kilometrelik Ilgaz Dağı Tüneli de tamamlandığında burası gözde bir merkez halini alacak. Bütün bu yatırımların ardından Ilgaz’ı sadece Türkiye değil, bütün dünya tanıyacak ve ilgiyle takip edecektir” dedi. Şahin konuşmasını Ilgazlılardan destek isteyerek tamamladı.

Yapılan konuşmaların ardından AKP’li adaylar ve teşkilat mensupları, esnafları ziyaret ettiler.