AKP’ önce taksi duraklarını gezdi, sonra da Yapraklı’ya gitti

12 Haziran seçimlerine iki aydan az bir süre kala, siyasi partiler çalışmalarına hız verdi. Hafta başından bu yana seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren AKP’li adaylar dün sabah taksi duraklarını ziyaret ederek, taksicilerin sorunlarını dinlediler.

Çankırı’da faaliyet gösteren bütün taksi duraklarını ziyaret eden adaylar, hem taksi işletmecileriyle, hem de çalışanlarla bir araya geldiler.

Öğleden sonra da Yapraklı’ya bir gezi düzenleyen AKP’li adaylar, ilçe merkezinde muhtarlar ve ilçe yönetimi ile partililer tarafından karşılandılar. Karşılama için bekleyen vatandaşlarla el sıkışan adaylar, ilçe sakinlerinin sorunlarını da dinlediler.

Daha sonra Yapraklı Belediyespor Kulübü Derneği’nin sosyal tesislerinde muhtarlarla bir araya gelerek köylerin sorunları dile getirildi.

Burada konuşma yapan 2. sıra milletvekili adayı Hüseyin Filiz, ilçe ve köy sakinlerinin AKP’yi benimsediğini söyleyerek, “Yapraklı alim ve ulema diyarı, yol güzergahları henüz tamamlanmamış, ancak bizim projelerimiz arasında yer alan bir ilçemiz. 12 Haziran’da yapılacak seçimleri 2 – 0 kazanacağımızdan bir şüphemiz yok, fakat bizim asıl ihtiyaç duyduğumuz güçtür. Bizi ne kadar fazla oyla meclise gönderirseniz, biz de o kadar güçle Başbakanımız tarafından ödüllendirileceğiz” dedi.

Şahin ise konuşmasında Yapraklı’nın her dönemde dereceye girdiğini, bu seçimde de en çok oy veren ilçe olacağını söyledi. Bundan önceki dönemlerde adayların genel merkez tarafından atandığını, seçmenin de buna hayıflandığını dile getiren Şahin, “Başbakanımız bu hayıflanmalarımıza kulak verdi ve içinizden iki kişiyi aday gösterdi. Size düşen bu iki adayı en yüksek oyla meclise göndermektir” dedi.

Çankırı Yapraklı yol çalışmaları hakkında bir değerlendirme yapan Şahin, “Yapraklı yolu bugün Londra asfaltı gibi olduysa, bu bizim iktidarımız döneminde oldu” diye konuştu.

Sarıkaya’ya uzanan yolun da aynı şekilde asfaltlanacağını dile getiren Şahin, “Sayın Başbakanımız Çankırı’ya üniversite, doğalgaz ve TOKİ gibi yatırımları getirdi. Sadece kent merkezinde değil, ilçelerimizde de aynı yatırımlar yapıldı. Sayın Başbakanımız Arap ülkelerinde, Orta Asya’da ve diğer coğrafyalarda liderlik ünvanını aldı. Böyle bir liderin partisini de en yüksek oy oranıyla iktidara taşımak gerekir” dedi.

Yapraklı gezisinin ardından Çankırı’ya dönen AKP’li adaylar kent merkezinde esnafları ziyaret etti.