Akdağ, “Bütün milletimizden özür dilemeye davet ediyorum “

AK Parti AR-Ge ve Eğitim Başkanlığı tarafından düzenlenen “Ak Parti Çankırı Teşkilat Akademisi”  6-7 Kasım 2021 günlerinde 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

AK Parti AR-Ge ve Eğitim Başkanlığı tarafından; 81 il 973 ilçede gerçekleştirilecek olan “Ak Parti Çankırı Teşkilat Akademisi” çalışmaları çerçevesinde  100. Yıl Kültür Merkezinde eğitim çalışması gerçekleştirildi.

2 gün süren eğitim çalışmasının ilk konuğu Sağlık eski bakanı ve Erzurum milletvekili  Recep Akdağ oldu.

Gerçekleştirilen eğitim çalışması öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Recep Akdağ, özellikle İYİ Partili bir milletvekilinin şehit yakınına sarf ettiği sözlere tepki gösterdi.

Akdağ, “Türkiye’nin gündeminde iki önemli konu var.  Birisi maalesef diyeceğim, bir milletvekilinin İyi Partili bir milletvekilinin bir ziyaret sırasında Bingöl’de kendisine şehit yakını olduğunu söyleyen bir vatandaşımıza, kardeşimize karşı galiz, çirkin asla kabul edilemeyecek şekilde bir küfür ifadesi olmuştur. Kendisini ben de Çankırı’dan bütün milletimizden özür dilemeye davet ediyorum. Hem kendisi özür dilemelidir hem de genel başkanı özür dilemelidir hem partisi özür dilemelidir. Bu özürle de geçiştirilebilecek bir şey değil ve İyi Parti sayın Meral Akşener bu şahıs hakkında gerekeni yapmalıdır. Çankırı’dan bir kere de ben bunu özellikle vurgulayarak ifade etmek istiyorum” dedi.

Tezkere konusuna da değinen Akdağ, “ Bu arada yakın zamanda biliyorsunuz terör mücadelemizin önemli bir parçası olan sınırlarımız hemen güneyine asker göndermekle ilgili bir tezkere meclise geldi. Bu tezkereye cumhuriyet halk partisinin Hdp yle birlikte hayır oyu vermesi gerçekten çok manidardır. Bu bir akıl tutulması. Bu da asla kabul edilebilir durum değildir. Senelerdir büyük bir mücadele içindeyiz teröre karşı ve hamd olsun özellikle son senelerde çok da büyük muvaffakiyetimiz var. bu gereğinde sınır ötesine silahlı bir güç göndermeden nasıl başarılacak bir iştir. Senelerdir sınırımızın güneyinde bir pkk devleti kurulmaya çalışıldığını biliyoruz. Onun için burada da cumhuriyet halk partisi bu Hdp den zaten beklenen bir durumdur. Cumhuriyet halk partisi büyük bir hata yapmıştır, büyük bir yanlış yapmıştır. Bugünkü eğitim çalışmamızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ar-Ge eğitim çalışmasına da değinen Akdağ, “Ak parti genel merkezimizin Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığının yürüttüğü bir çalışma için buradayız. Teşkilat akademisi adı altında yapılan bu çalışmalar aslında ak partimizin geleneksel eğitim çalışmalarının bir devamı niteliğinde. Ben çok başarılı bir şekilde bu eğitim çalışmalarını yürüten Ar Ge ve eğitim başkanımız, genel başkan yardımcımız Mustafa Şen’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Gerçekten  Ak Partimiz siyaseti olması gerektiği gibi yapan hem vatandaşla hemhal olma anlamında hem de vatandaşa yaklaşım noktasında en makulü bulma noktasında bu eğitimleri uzun zamandan beri yapıyor. Yine bu eğitimlerden birinde biz de bugün Çankırımızdayız, Çankırılı kardeşlerimizle birlikte olacağız” dedi.

Akdağ’ın basın açıklaması sonrasında “Ak Parti Çankırı Teşkilat Akademisi”  eğitim programına geçildi. Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Çankırı il Başkanı Abdulkadir Çelik, eğitim programında emeği geçenlere teşekkür ederek, “Tüm ülke genelinde Bu eğitimlerden çok güzel istifade edeceğiz. Bizlere büyük kazanımları olacak” dedi