Akbaş, “Dönüm başı sulama bedeli 50 TL’den 107 TL’ye çıktı”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan, Teşkilat Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Oral, Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş ve Genel İdare Kurulu Üyesi Kadriye Ünler dün ilimize gelerek çeşitli incelemelerde bulundular.

Çankırı ziyaretinde ilk önce İYİ Parti İl Başkanlığını ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan, Teşkilat Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Oral, Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş ve Genel İdare Kurulu Üyesi Kadriye Ünler, burada  basın mensuplarına gündeme dair konularda açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş ve yönetim kurulu üyeleri ile  partililerinde katıldığı basın toplantısında ; İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan, sayılarının az olmasına karşın çok iyi çalıştıklarını belirterek, “Biz Türkiye’yi arşınlıyoruz. Sayımız az ama performansımız yüksek olduğu kanaatindeyiz. Performans sadece sokakta hissedilmiyor. Millet meclisinde de hissediliyor. Bu çabamızla, seçim ne zaman olacaksa olsun, biz her zaman seferberlik halindeyiz. Bu seferberlikle, vatandaşlarımızın vereceği destekle başarıya ulaşacağız. Sandıktaki sonuç bizim lehimize tecelli edecek ve sayın genel başkanımızı da inşallah cumhurbaşkanlığı makamına taşıyacağız.” dedi.

İYİ Parti Ankara Milletvekili ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Oral’ın konuşması sırasında Ümit Özdağ istifa ettiğini duyurdu ve Meral Akşener ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin Özdağ’ın istifası ve açıklamalarının sorulması üzerine açıklamada bulunan Oral, “Utanıyorum, bu sözlerin muhatabı bir partide bulunmuş olmaktan. Utanıyorum derken, bu sözleri söyleyen insanın bizlerle artık aynı safta olmamasından da gurur duyuyorum.” dedi.

Oral, Özdağ’ın açıklamalarına yanıt vererek, “İYİ Parti, yüce meclise girdiğinde ilk önergemiz FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasıydı. Ama maalesef yüce mecliste bu önergemiz reddedildi. Bize böyle bir şey diyebilmek için acaba Ümit Özdağ İYİ Parti’de beklemiş olduğu konumu elde etmiş olsa idi bugün bu çirkin iftiralara muhatap olur muyduk? Tabi elinde başka bir şey kalmadı, söyleyeceği şey de kalmadı. Biz bu iftiralara ‘hadi oradan’ der geçeriz.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş ise, geçtiğimiz günlerde Alıca, Karadayı ve Elmalı köylerini ziyaret ettiklerini aktararak, “Orda şunu gördük; Devlet Su İşlerine bağlı 5. Bölgeye bağlı su birliği oluşturulmuş.  Bu üç köyümüzün kendilerinin oluşturduğu kanallar var ve bu kanalları kendi imkanları ile temizletiyorlar. Birde barajlardan devletin su bastığı kanal var. Geçen sene 50 TL olan dönüm başı sulama bedeli fiyatı bu sene 107 TL’ye çıkmış ve 17-18 TL’de devletin hiçbir katkısı olmayan kanallardan ücret talep ediliyor. Bu konuyu valimize de ilettik. Sonuçta devletin tarımı desteklemesi lazım” dedi.

İYİ Parti genel merkezinden gelen heyette konunun Çankırı Valiliği tarafından çözülememesi durumunda konuyu TBMM’de gündeme getireceklerini dile getirdiler.

Konuşmaların ardından heyet, esnaf ziyaretinde bulundu.