5 milyon için düğmeye bastı

Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz ile birlikte Çankırı AKP teşkilatı önceki gün gazetemizi ziyaret etti.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Kazım Kayıkçı ile bir süre görüşen heyet, basın organlarının ülke üzerindeki önemine vurgu yaptı. Gazete politikaları hakkında çeşitli bilgiler alan Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, gazetelerin partilere oy oranına göre yer ayırması gerektiğini belirterek, ‘Biz %66 oy aldık, millet bize bu kadar destek verdi. Her şeyin en iyisini yine milletimiz bilir, bence siz gazetenizde bize bu kadar yer ayırmalısınız’ dedi.

Çankırı’ya yapılacak yeni hükümet konağı hakkında çeşitli görüşmelerin olduğunu söyleyen Filiz, ‘Makul bir yerde anlaşılıp, süreci hızla tamamlamak gerekiyor’ dedi. AKP Hükümeti’nin Çankırı’ya önemli ödenekler aktardığını belirten Filiz, ‘Arkanızda hükümet olmasa çoğu şeyi tamamlayamazsınız. Belediye başkanımız 18 proje açıkladı, bunlar tarihe geçecek projeler. Ek olarak 4 milyon ödenek aktarıldı, bunların hepsi hükümetin gücü sayesinde’ ifadelerini kullandı.

Üniversite kampus alanında devam eden çalışmaları yerinde incelediklerini belirten Filiz, ‘Gerçekten güzel çalışmalar yapılıyor. Rektör beyle ne yapabiliriz?, Nasıl katkı sağlarız? Diye görüştük. 5 milyon gibi bir paraya ihtiyaç varmış, Devlet Planlama Teşkilatı’na başvurmuşlar. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı rektör beyin yanında telefonla arayıp görüştüm, yardımcı olmaya çalıştım. Sanırım olumlu olacak gibi’ dedi.

Samimi bir ortamda geçen ziyaret, Filiz ve beraberindeki AKP heyeti ile gazetemiz imtiyaz sahibi Kazım Kayıkçı’nın iyi niyet temennisiyle son buldu.

Yazarlarımız Hakkında