MHP Kurşunlu ilçe kongresi gerçekleşti

Milliyetçi Hareket Partisi Kurşunlu ilçe kongresi gerçekleştirildi. Divan başkanlığına eski devlet bakanlarından Reşat Doğru, başkan yardımcılığına Ahmet Bukan’ın getirildiği MHP Kurşunlu ilçe kongresinde milletvekillerine yapılan zam ve sözde soykırım yasasının Fransız meclisinden geçmesi öne çıkan konular oldu.

Kongreye katılan eski bakanlardan Reşat Doğru bir soru üzerine emekli milletvekili maaşlarına değindi ve “Yapılan zamlara karşıyız. MHP grup sözcümüz Oktay Vural da bu konuda bir açıklama yaptı. Yapılan oylama sırasında mecliste 11 MHP milletvekili bulunuyordu ve hepsi hayır oyu kullandı” dedi.

Sözde soykırım yasanının Fransız meclisinden geçmesine değinen Doğru, hükümetin yeterince gayret göstermediğini açıklayarak, “Türkiye Ermenistan maçı esnasında Azerbaycan bayraklarının stada girmesine izin vermediler.” dedi

Türk Cumhuriyetleri ile ilişkilerimizin bozulmasına sebep olan hükümetin, bu konudaki gevşekliğinin getirdiği sonucun üzücü olduğunu söyleyen Doğru “ Genel Başkanımızın açıkladığı yol haritası 9 adımdan oluşuyor. Hükümetin gecikmeden bu adımları atması gerekiyor” dedi.

Dün saat 14:00’de gerçekleşen ve tek listenin yer aldığı MHP Kurşunlu ilçe kongresi sonrasında delege Şükrü Artan ile devam dedi. Yapılan seçim sonrasında yeni yönetim ise Fuat Dereli, Şükrü Ayhan, Haluk Yılmaz Doğu, Ahmet Saraç, M. Rıza Yılmaz, Yakup Harmankaşı, Hakan Kavutçu, Mevlüt Uzunoğlu, Ramazan Akdemir, Murat Karaduman, Kamil Arslan, Recep Coşkun ve Murat Balcı’dan oluştu.