Dunlop

“YİĞİT DÜŞMEDİ, DÜŞMEYECEK”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3 dönem AKP Merkez İlçe Başkanlığı yaptıktan sonra parti tüzüğü gereği görevi bırakan eski Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Boz dün yaptığı basın toplantısıyla AKP İl Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.

AKP il binası önünde bir basın açıklaması yapan Hüseyin Boz, “Kimsesizlerin kimi olmak için, zulmü alkışlamamak, mazlumun sesi olmak için, adalet ve kalkınma için, ideal bir Çankırı için adayım” dedi.

2001 yılında Çankırı AKP Gençlik Kolları’nı kurarak kutlu yolculuğa başladığını aktaran Boz, 106 delegenin siyasi hesaplar uğruna iptal edildiğini savundu. Boz, “Partimizin gören gözü, duyan kulağı, hisseden yüreği olalım derken, duyduk ki partimizin gerçek sahiplerini sildirmişler. Yıllardır bu davaya gönül veren 106 kişiyi siyasi hesaplar uğruna yok saydırıp, delegelerimizi iptal ettirmişler. Bu olay Çankırı siyasi tarihinde bir ilk oldu” ifadelerini kullandı.

Yoğun duygular içerisinde olduğunu aktaran Boz, iptal edilen 106 delegeden helallik istedi. Boz, “Şu an öyle yoğun duygular yaşıyorum ki, onlara hiçbir şey söyleyemiyorum. Ey 106 delegem, ekibim ve şahsım adına sizlerden özür diliyorum. Haklarınızı helal edin. Yiğit düştüğü yerden elinde bir avuç toprakla kalkar” şeklinde konuştu.

106 delegenin iptal edilmesini “adaletsizlik” olarak yorumlayan Boz, “ Ey bu güzel şehrin güzel insanları, haksızlıkla, adaletsizlikle sildirilen 106 delegenin hakkını sandıkta beraber verelim. 15 Nisan sabahı sağduyu ile halka rağmen siyaset yapılamayacağını, bir kez daha hep beraber gösterelim” dedi.

Parkı dolduran kalabalığın sloganları arasında konuşmasına devam eden Boz, partilileri 15 Nisan’da yanlarına 5 arkadaşlarını da alarak kongre salonuna gelmeye davet etti.

Boz konuşmasını aday olan Salim Çivitçioğlu’na başarılar dileyerek tamamlarken, toplantıda kalabalığın yanı sıra Merkez İlçe Başkanı Musa Çağlar ve Baro Başkanı Erkan Köroğlu’nun da oluşu dikkatlerden kaçmadı.