“Yarenlere hizmet etmekten gurur duyarım”

AK Parti Çankırı aday tanıtım toplantısı Cumartesi günü 100. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

100. Yıl Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya AKP Çankırı Milletvekili Nurettin Akman,  Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Başkanı Salim Çivitcioğlu, milletvekili adayları İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, Kadın Kolları Başkanı Fatma Öztürk, il ve ilçe teşkilatları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Divana İl Başkanı Çivitcioğlu,  Belediye Başkanı Dinç ve Kadın Kolları Başkanı Öztürk’ün seçilmesinin ardından konuşmalara geçildi.

Açılış konuşmasını yapmak için kürsüye gelen AKP İl Başkanı Salim Çivitcioğlu, iki milletvekili adayının da Çankırılılar tarafından yakından tanındığını ifade ederek, “Bizden biri, iki tane yiğit Çankırı evladı. AK Parti belde, ilçe ve il teşkilatımızı tam kadro burada görüyorum ve hepsinden büyük bir gayret bekliyorum” dedi.

Çankırılıların tamamından oy isteyen Çivitcioğlu, “Ben sadece iki milletvekili değil, Türkiye birinciliği istiyorum. Ak Partiye Türkiye genelinde en çok oy veren parti olarak Çankırı’yı taçlandırın” ifadelerine yer verdi.

Yapılan hizmetleri anlatan Çivitcioğlu, “Köylerde yollar, su sorunları, alt yapı hizmetleri tamamlandı. Çankırı Ak Parti iktidarı ile hizmet almaya devam edecek. Bize düşen bıkmadan, usanmadan azimle çalışmak. Elinizden gelen mücadeleyi göstereceğinizden eminin” diyerek sözlerine son verdi.

Kürsüye gelen Belediye Başkanı irfan Dinç ise iki adayın da Çankırılı olmasına ve bu toprakların çocuğu olmasına vurgu yaparak başladığı konuşmasında, “İşte Çankırı’da büyümüş, evini ticaretini Çankırı’da inşa etmiş iki adayımız. Biz iktidarız ve gümbür gümbür geliyoruz. Alternatifimiz yok” dedi.

Çankırı’nın güçlü olması gerektiğini kaydeden Dinç, “Hemşerilerimize sesleniyorum. Bizi güçlü gönderin. Oylarınıza talibiz. Başbakanımızın karşısına gururla çıkalım ve oylarımızın gücüyle bu memlekete daha fazla hizmet alalım. Biz o kadar çok şey yaptık ki, bize şunu yapamadınız diyebilecekleri bir şey kalmadı” diye konuştu.

Birkaç yıldır Çankırı gündeminde olan alt yapının yenilenmesi konusu ile ilgili de müjde veren Dinç, “İki gün önce yazı geçti. 40 milyon Avroluk bir yatırım. Bunun yüzde 85’i AB, yüzde 11’i Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından yapılacak. Bu sayede Çankırı’nın alt yapısı sıfırlanmış olacak” dedi.

Dinç’in konuşmasının ardından Milletvekili Nurettin Akman kürsüye gelerek, siyasetin bir yarış olduğunu kaydedip, coşkulu teşkilata vurgu yaptı. Parti anlayışı ile değil, bir dava olarak yola çıktıklarını kaydeden Akman, “Çankırılının artık söyleyeceği bir şey kalmadı. Bu topraklardan çıkmış ve bu topraklarda ticaret yapan iki adayı meclise gönderecek” dedi.

Ailesinin yıllar önce Çankırı’da başlattığı ticareti ve Filizler isminin geçmişini anlatan Hüseyin Filiz, hizmet yapmak için yola çıktıklarına vurgu yaptı.

Hiçbir dış etkenin kardeşliklerini bozamayacağına dikkati çeken Filiz, “Yarenlere hizmet etmekten gurur duyarım. Biz kardeş gibi birbirimize kenetlenip, hizmet için çalışacağız. Bu insanlar için çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

Son olarak kürsüye gelen İdris Şahin, AKP teşkilatı içindeki çalışmalarını kısaca anlatarak, Türkiye’yi 2023’e hazırladıklarını kaydedip, iki adayın da Çankırı halkına emanet olduğunu kaydetti.

Şahin “Köy, belde, ilçe ve Çankırı merkezde kabul gören adaylar olarak buradayız. Milliyetçilik anlatıyorlar. Milliyetçilik, hizmetle istihdam yaratmakla olur. Ak Parti bunu yaptı” dedi.

Çankırı seçmeninin yüzde 90’ının sağ partilere oy verdiğini dile getiren Şahin, bu oyların tamamına talip olduklarını söyledi. Şahin,  “Alarak değil, vererek zenginleşen bir toplumdan geliyoruz. 180 bin Çankırılının hizmetine talibiz. Tek yumruk olup hiçbir söze bakmayacağız. Bu kutlu yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Her ne olursa olsun, ben Çankırı hizmetkarı olmaya devam edeceğim” dedi.

Şahin’in konuşmasının ardından adaylar ve partililer omuz omuza fotoğraf çektirdiler.