“Yapılan olaylar bilinçli bir şekilde gerçekleştirilmiştir”

AKP Milletvekili adayları İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, seçim çalışmalarını çerçevesinde oda ve sivil toplum örgütlerini ziyaret etmeye devam ediyor.

Milletvekili Suat Kınıklıoğlu, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Başkanı Salim Çivitçioğlu dün  ilk ziyaretlerini Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne yaptı.

Yapılan ziyarette öne çıkan konu Yüksek Seçim Kurulu’nın veto kararı oldu. Yaşanan olayların üzücü olduğunu aktaran milletvekili Suat Kınıklıoğlu, “Son olaylarda, Kürtlerin belli bir bölümünü temsil eden belli kişililer protestolar ve saldırılar gerçekleştirdi. Bunlar bu ülkenin hak ettiği şeyler değil” dedi.

Yapılan olayların bilinçli bir şekilde gerçekleştirildiğini söyleyen milletvekili adayı İdris Şahin, “Milletvekili olma şartları belli. Bunu onlar da biliyor. Bilinçli bir şekilde YSK’ya eksik evrak veriliyor. Bu kesinlikle bir oyundur. Önce eksik evrak veriliyor 2 gün geçmeden o eksik evraklar tamamlanıyor. Bunun sebebi ne? Türkiye yükselen bir değer. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de çeşitli senaryolar üretiliyor. Güçlü bir Türkiye’yi güçsüz göstermek için bu tür davranışlar yapılıyor” dedi

“Şehitler olmazsa ülkede olmaz” diyen milletvekili Hüseyin Filiz, “Bölgenin insanı dün omuz omuza Fransızları oradan çıkarmak için canını feda etti. Şu anda yaşananlar kesinlikle bir Kürt-Türk meselesi değildir, hayata geçirilen bir projedir, taşeronluk projesidir. Yaşanan terör olaylarına 300 milyar dolar gitti. O para ile bölge ihya olurdu. Bizim birbirimizden farkımız yok. Kardeş kanı akıtılmaya çalışılıyor. Yüreğimiz yanıyor” dedi.

“Acılı bir derneğiz” diyen Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke, “84’den beri bir terör var. Yaşanan olaylar nedeniyle çok ocaklara acı düşmüştür. Çankırı geçmişte Kurtuluş Savaşı’nda Kıbrıs harbinde olduğu gibi terör olaylarında da üzerine düşen görevi yeri getirmiş ve soncunu asla düşünmeden bu uğurda canını feda etmiştir. Devletimizde vatan için seve seve canını ortaya koyan  şehit ve gazilere ve yakınlarını unutmamıştır.

Ziyarette ayrıca hükümetin şehit ve gazi yakınlarını yönelik çalışmalarına da değinildi.

Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden sonra Kıbrıs ve Kore Muharip Gaziler Temsilciliği ile Birleşik Engelliler Derneği de ziyaret edildi. Her iki ziyarette hükümetin çalışmalarına değinilerek, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dendi.