“Yanığın Emine’nin ayak izleri üstünde PKK’nın ayak izleri ne geziyor?”

MHP milletvekili adayları Dr. Şahin Eraslan ve Hüseyin Yakar Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret etti.

Kooperatif Başkan Yardımcısı Ali Şahin tarafından karşılanan MHP Milletvekili adayları kamyoncu esnafı ile Kooperatif salonunda sohbet etti.

MHP milletvekili Hüseyin Yakar, “Serbest muhasebeci olarak 40’a yakın nakliyecinin defterini tutuyorum. Kendim de bir esnaf olarak sizlerin sıkıntılarını çok iyi biliyorum. Bizler milletvekilliği yapacaksak sizlerle birlikte yapacağız. Seçim beyannamemizde sizlerle ilgili sizlerin faydalanacağı birçok indirimler bulunuyor. Esnaf kefalet kooperatifine borcu olmayan esnaf sayısı çok az. Kamyon alırken, ÖTV ve KDV’den muaf kalacaksınız. Bizi meclise yollayın, birbirimize daha yakın olalım” dedi.

Yakar, yeni lastik yerine kaplama yaptırmanın “Yağ yakmıyor” diye kamyondan şikayetçi olmanın ne demek olduğunu çok iyi bildiğini söyleyerek, nakliyeci esnafının mazot yükünün de MHP iktidarında ortadan kalkacağını ifade etti.

MHP milletvekili Dr. Şahin Eraslan, “Çocukluğumda kamyon arkasındaki yazıları okuyup çalışıyordum. Sizleri şimdi daha iyi anlıyorum. Memleketimde 13 yıldır doktorluk yapıyorum. Elimden geldiği kadar memlekete hizmet etmeye çalıştım. Sizler direksiyon başında ben de bir doktor olarak memlekete hizmet ediyoruz” dedi.

Nakliyeci esnafının kamyon arkası yazılarında hasretini, sevdasını samimiyetle sloganlaştırdığını belirten Eraslan, “Evinizden, ailenizden, çocuklarınızdan günlerce uzak kalarak ekmek parası için koşturuyorsunuz. Sizin bu koşturmanın içinde çektiğiniz sıkıntıların büyüdüğünü biliyorum. Bu sıkıntıların eskiden beri devam ettiğini de itiraf etmek lazım. Ancak 9 yıllık iktidar döneminde nüfusumuz 270 binden 180 bine düşmüştür. Ben şunu bunu yaptım demek çok kolaydır. Benim için kalıcı ve gerçek değerler önemlidir. Çankırı 9 yılda 90 bin kişi göç vermiş, neden işsizlikten? Milletvekili sayımız ikiye düştü, neden? Bunların hesabını birlikte soralım. Dünyanın her yerinde milliyetçilik var. Türkiye de milliyetçilik yapmak yasak. Milliyetçilik demek ait olduğun toplumun ilerlemesi demektir. Kimse Türk milliyetçiliğinin büyümesini istemiyor. Milli Mücadele döneminde çoluğunu çocuğunu bırakarak cepheye mermi taşıyan Ilgazlı Yanığın Emine ablanın ayak izlerini taşıyan Ilgaz Dağlarında bugün PKK’nın ayak izleri dolaşıyor. Ilgaz dağında bir polisimiz şehit, Çankırılı bir polisimiz de yaralanmıştır. Anadolu’nun bağrına ateş düşmüştür. 2002’de “O” noktasında bırakılan terör bugün bu noktaya gelmiştir. Sizlerin desteğiyle meclise gitmek ve herkese hizmet etmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.