Dunlop

“Türkiye’de üniversite mezunları bulamıyor.”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı AKP Teşkilatı 63. İl Danışma Meclisi toplantısı hafta sonu 100. Yıl Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantının divan başkanlığını AKP İl Başkanı Salim Çivitçioğlu yaparken, divanda İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, AKP Kadın Kolları Başkanı Fatma Öztürk ve AKP Gençlik Kolları Başkanı Raşit Çelebi görev aldı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, geçtiğimiz günlerde şehit olan Teğmen Korhan Kuruçay’a rahmet dileyerek sözlerine başladı. Çankırı’ya yapılan hizmetleri özetleyen Çivitçioğlu, “Bizler hizmet için buradayız ve almış olduğumuz sorumlulukların farkındayız” dedi.

İl başkanlığı dışında tüm kongreleri tek liste ile gerçekleştirdiklerini ifade eden Çivitçioğlu, “Biz de küslük, dargınlık asla olamaz. Ayrımız, gayrımız olmadığını herkesin bilmesini istiyorum. Çünkü burası halka hizmet makamıdır. Bazılarının bizi birbirimizden koparma hayali, bizi asla yolumuzdan çevirmeyecektir. Bizim en büyük hedefimiz 2014 yerel seçimleridir” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların devamında Çankırı Belediyesi’nin sunumunu yapmak üzere kürsüye davet edilen Belediye Başkan Vekili Celal Kaman, “18 ayda 18 proje”nin 3 tanesinin ihalesini yaptıklarını söyledi.

AKP Milletvekili Hüseyin Filiz, son yıllarda Türkiye’nin demokrasi çıtasının yükseldiğini söyledi. Terörle mücadele çalışmalarının aralıksız şekilde sürdüğünü aktaran Filiz, “Terör belasını Tayyip Erdoğan kökünden kazıyacaktır” dedi.

Filiz konuşmasının devamında ülkenin en büyük sorunlarından bir tanesinin de işsizlik olduğunu söyledi. Filiz, “Maalesef bugün Türkiye’de üniversite mezunları bile iş bulamıyor. Bence gençlerimize istihdam sağlayacak bir organize sanayi bölgesini uygulamaya geçirmeliyiz. Bu anlamda çalışmalarımız devam ediyor. Eğer biz işsizlik sorununu çözersek, o zaman sizin karşınıza alnımız ak bir şekilde çıkacağız” diye konuştu.

Siyasi konuşmaların sonunda kürsüye çıkan AKP Milletvekili İdris Şahin, yapılan çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verirken, “Çankırı’da güzel şeyler oluyor” dedi.

14 Nisan’da yapılan AKP İl Kongresi’ni hatırlatan Şahin, “Bu partinin kaybedeni olmaz, eğer öyle olsaydı ben şu an burada olmazdım. Ben de kongre kazanmış ve kaybetmiş bir kardeşinizim, ama şu an karşınızda milletvekili olarak duruyorum” dedi.

Şahin konuşmasının devamında son 10 yılda Çankırı’da tersine göçün başladığının altını çizdi. İlçelerde iş sahaları açıldığını söyleyen Şahin, “Son 10 yılda Çankırı’dan asla ve asla göç olmadı. Boşuna kendimizi kandırmayalım. Sadece Yapraklı ve köylerinden bazı vatandaşlarımız Pursaklar’a göç etti. Bunun dışında her zaman söylediğim gibi tersine göçü başlattık” dedi.

Toplantıda Doğru Yol Partisi Çerkeş teşkilatından AKP’ye geçen 25 kişiye rozet takıldı. Toplantı basına kapalı olarak devam etti.