“Şimdi sıra vatandaşta”

Seçimde, 50 milyon 189 bin 930 seçmen, 85 Seçim çevresinde 199 bin 207 sandıkta oy kullandı. İlimizde ise 756 sandıkta toplam 128 bin 865 seçmen şeffaf sandıkta oy kullandı. Sabah erken saatlerinde vatandaşlar oy kullanmak için sandıklara giderken, oy kullanacak olan vatandaşa sandık görevlileri “Fotoğraf makinesi ve cep telefonu ile oy kullanma kabinine girmeyiniz” uyarısında yapıldı.
24. dönem milletvekilliği seçimi nedeniyle İdris Şahin İsmet İnönü İlköğretim Okulu’nda oy kullanırken, Şahin Eraslan ise Dr. Refik Saydam İlköğretim Okulu’nda oy kullandı.
“Şimdi sıra vatandaşta”
Vali Şemsettin Uzun oyunu İsmet İnönü İlköğretim Okulu’nda 1153 nolu sandıkta kullandı. “Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun” diyerek oyunu atan Vali Uzun, “Seçim çalışmaları süresince ilimizde herhangi bir tatsız olay yaşanmadı. Bütün siyasi parti liderleri ilimize gelerek mitinglerini gerçekleştirdi. Şimdi sıra vatandaşta. Güçlü bir iktidar çıkması lazım. Artık Türkiye’de koalisyonlar dönemi geçti. Seçim sonuçları şimdiden hayırlı olsun” dedi.
Seçim sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından AKP’li çiçeği burnunda milletvekilleri Av. İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, beraberlerinde Belediye Başkanı irfan Dinç, İl Başkanı Salim Çivitcioğlu, il yönetimi, kadın kolları ve çok sayıda partili Belediye Çay Bahçesinde vatandaşlarla biraya gelerek halka sesleniş konuşması yaptılar.
Merkez İlçe başkanı Hüseyin Boz’un sunumunda büyük bir halk coşkusu ile gerçekleştirilen seçim konuşması vatandaşları da oldukça heyecanlandırdı.
İlk olarak kürsüye gelerek konuşan İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, 11 Nisan’da çıktıkları yolda önemli bir seçim çalışması yürüterek, Çankırı’nın her köşesine ulaşmaya çalıştıklarını söyleyerek tüm Çankırı halkına teşekkür etti.
Çiçeği burnunda milletvekillerine de başarı dileyen Çivitçioğlu, vatandaşlara evlerine gitme telkininde bulundu.
Daha sonra konuşan Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Sizlerle her zaman gurur duyuyoruz” dedikten sonra şöyle devam etti: “Bu mutlu akşamı bizlere yaşatan, çok değerli hanımefendiler, beyefendiler; hepinize yürekten teşekkür ederim. El ele verdik gönül gönüle verdik, Rabbimiz de bizlere bu günü gösterdi. Biz yürekten inandık, Allah için, millet için, Çankırı için hep beraber fedakârca aşk ile çalıştık. Merkez ilçe beldeler, köyleri ile herkese teşekkür ederiz. Hep birlikte verilmesi gereken dersi verdik. Size, bize değil, ‘kendinize oy verin’ dedik. Siz de bizi güçlü gönderdiniz. Bizi böyle güçlü göndermeniz, hizmetlerin güçlü geleceği anlamına geldi. Biz de tüm gayretimizle insanımıza hizmet için çalışacağız”
PAZARTESİ’DEN İTİBAREN ÇALIŞACAĞIZ
Projelerini hayata geçirmek için daha güçlü çalışacaklarını bildiren Dinç, “Projelerimizi gerçekleştirmek için hemen Pazartesi’den itibaren kolları sıvayacağız. Bize ‘ne yaptınız’ diye soranlar var. Burada bizim bir hatamız ortaya çıkıyor. Demek ki biz hizmetlerimizi gerektiği gibi anlatamadık. Biz bunu yaparsak daha büyük başarılara imza atacağız” dedi.
Hüseyin Filiz ise, Belediye Başkanı irfan Dinç başta olmak üzere tüm teşkilat üyelerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “İki vekil kardeş olarak projeleri ve hizmetleri ile çalışacağız. Biz yapılacak tüm işlerde aramıza nifak sokmadan el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz. Siz yaptıklarınızla bizi bu işlerden mahrum etmediniz. Bizim ticaretteki başarımız ortada. Biz bu yaştan sonra hizmet için bu yola çıktık” ifadelerine yer verdi.

Başbakan’ın Çankırı’dan talebini hatırlatan Filiz, “Başbakanımızın 2-0 arzusu bizi kamçıladı. Başbakanımız benim için, benim çıkmam için buraya geldi, sizlerle konuştu. Siz de beni mahçup etmediniz. Allah’a şükür biz hep beraber İdris beyle, İrfan beyle ve parti teşkilatımızla Çankırı’yı büyütmeye çalışacağız. Bu kardeşlik duygusunu yaşatacağız” diye konuştu.
Filiz de partililere sakin olup eve gitmeleri tavsiyesinde bulundu.
Son olarak vatandaşlara seslenen İdris Şahin, ilçeleri tek tek sayarak, Çankırı’nın AKP ve Başbakan Erdoğan’ın neferi olduğunu söyledi.
Tüm Çankırı’nın sözcüsü ve milletvekili olduklarını dile getiren Şahin, “Biz, Çankırı’nın gelişmesi, sanayileşmesi için ter dökeceğiz. Biz ırk temeline dayalı milliyetçiliği hiçbir zaman yapmadık. Hiçbir partiyi kıracak bir söylemimiz olmadı. Bizim siyaset felsefemizin odağında insan var. Geceli gündüzlü çalışmalarımıza iftira ile cevap verenlere sandıkta cevap verildi” diye konuştu.
Şahin “Bizim siyaset felsefemizin odağında insanımız var. Çankırı’da yaşayan kalbi, beyni, kafası nerede olursa olsun, biz bütün insanlarımızı bir görüyoruz. Çalışmalarımızda yapılan iftiralara, karalamalara insanımız sandıkta cevabı vermiştir. Mutluluğumuzu doyasıya yaşayacağız. Bizim siyaset anlayışımızda kesinlikle karşımızdakini irdelemek yok. Bizim siyasete bakışımız sadece ve sadece insan odaklıdır.
Çankırı’yı 2023 Türkiye’sinde bu ülkenin en güzel şehirlerinden biri haline getireceğimize söz veriyoruz” diyen Şahin “Bütün hemşehrilerimizle gurur duyuyorum. Sizin hizmetkârınız olacağız. Propaganda dönemi başından sonuna kadar emeği geçen teşkilat mensuplarına teşekkür ederim.” dedi.

“Çankırı insanımızın 100 kişiden 67 si AKP’ye oy vererek üzerimize çok büyük sorumluluk yükledi” diyen Şahin “Çankırılı hemşehrilerimize ne kadar dua etsek, teşekkür etsek azdır. Bize verilen destek sayesinde önümüzdeki 4 yıllık süre içerisinde Kızılırmak’tan Bayramören’e, Orta’dan Yapraklı’ya kadar, en ücra köylerimize kadar hizmet götürerek, sizin başınızı mecliste dik bir şekilde tutacak, Çankırı’nın ismini 2023 yılında Türkiye’de marka bir şehir haline getirerek, temsil edeceğime söz veriyorum. Seçim çalışmaları kapsamında üzdüğümüz, kırdığımız bir tane hemşehrimiz varsa hakkını helal etsin. Şunu hiçbir zaman unutmayacağız. Gün yeni başlıyor. Ve bugünden sonraki omzumuza binen sorumluluk bugüne kadar taşıdığımız AK Parti bayrağını bugünden sonrada teşkilat çalışmalarıyla taşımaya devam edeceğiz.

MHP, SP, DP, BBP, CHP, tüm siyasi partilerimizin Çankırı’ya hizmet adına yola çıkmış adaylarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bize düşen görev 180 bin vatandaşımızı kucaklamaktır. Bundan sonraki süreç içerinse asla ve asla bize oy verdiği diyerek ötekeleştirmek söz konusu olmayacak. Yarın bu meydanlarda olacağımızı unutmayalım. Birbirimize olan gönül bağımızı, memleket severlik bağımızı kopartmayalım. Özgürlüklerin sonu anarşistliği getirir diye bir terim vardır. Lütfen şu saatten sonraki hareketlerimize dikkat etmekle yükümlüyüz. Bizlere olgunluk yakışır. Lütfen davranışlarımıza dikkat edelim. Çankırı muhalefette olmamalıydı, iktidardan yana olmalıydı. Buda siz değerli hemşehrilerimiz gerçekleştirdiniz. Herkes için adalet, adalet için AK Partili AK kadrolar diyorum. Başımız dik karşınızdayız.” dedi.