“Memurlar enflasyon altında ezilmektedir”

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili aday adayı Av. Dr. Ahmet K. Mastı TÜRKAV’ı ziyaret etti.

TÜRKAV Çankırı Şube Başkanı İsa Bölükbaşı kapılarının herkese açık olduğunu, görüş ve düşüncelerini herkesin burada rahatlıkla söyleyebileceklerini, bu ziyaretin kamu çalışanları açısından çok önemli olduğunu belirtti. Bölükbaşı, “Bu ülke bizim, Çankırı bizim başka gidecek yerimiz yok. Bu ülke ve Çankırı için yapılacak faydalı çalışmanın görüş ve düşüncesine bakmaksızın TÜRKAV olarak herkesin yanında olmayı şiar edindik diyor sözü size bırakıyorum” dedi.

MHP Çankırı milletvekili aday adayı Av. Dr. Ahmet K. Mastı da “Sözlerime başlamadan önce beni buraya kabul ve dinleme zahmetinde bulunduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu sıcak ve samimi ortamda bulunmaktan son derece memnun olduğumu belirtmek isterim. Türkiye ve Çankırı sevdamdan dolayı, Türk milletinin bölünmez bütünlüğünün harcı, teminatı ve garantisi olarak gördüğüm MHP’den Çankırı aday adayı olarak karşınıza çıktım. Allah nasip eder, sizde teveccüh gösterip Milletvekili olduğum zaman, ben de kamudan gelen, kamuda çalışmanın zorluklarını bilen bir hemşeriniz olarak sizlerin meclisteki sesi olarak hizmet edeceğim, orada sizlerin sesi olmaya gayret göstereceğimden emin olmanızı istiyorum” dedi

“Memurlar enflasyon altında ezilmektedir” diyen Mastı, “Değerlerle oynanmış sahte enflasyon rakamları artık halkı kandıramamaktadır. Alım gücü düşmüş memur ek iş yaparak karnını doyurmaya çalışmaktadır.

Türkiye’nin katlanılmaz hale gelen ve toplumun her kesimini etkileyen ekonomik ve sosyal sorunlarını ve sıkıntılarını köklü ve kalıcı çözümlere kavuşturmak Milliyetçi Hareket iktidarının en önemli ve öncelikli hedefidir.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu sorunların çözümüne ilişkin görüşleri ve vaatleri Seçim Beyannamemizde ayrıntılı olarak ortaya konulmuştur. Bu kapsamda Milliyetçi Hareket İktidarında;

Çalışanların ücretlerinin sadece enflasyon oranındaki artışı dikkate alan bir anlayışla belirlenmesi yerine, çalışanların ekonomik büyümeden pay alacağı şekilde belirlenecektir.

Asgari ücretliden vergi alınmayacak, bütün çalışanların gelirlerinin asgari ücret kadar kısmı vergi dışı bırakılacaktır.

Ücretlilerin gelir vergisi oranı kademeli olarak yüzde %10’a indirilecektir.

Kamu istihdamı gözden geçirilerek aynı ya da benzer işi yapmakla birlikte sözleşmeli, geçici, taşeron elamanı, 4/B’li, 4/C’li, vekil ve benzeri adlar altında istihdam edilenlerin tamamının kadrolu istihdamını sağlayacak düzenlemeler yapılacak, bu alandaki karmaşa ve mağduriyetler giderilecek, eşitlikçi, adaletli ve hakkaniyetli bir istihdam düzeni sağlanacaktır.

Kamu çalışanlarının ek gösterge, hizmet tazminatı, fazla çalışma tazminatı, diğer zam ve tazminatlar ile yan ödeme gibi kurumlar ve statüler arası farklılıklara yol açan ödeme unsurları gözden geçirilerek, tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde ve hakkaniyete uygun biçimde yeniden düzenlenecektir.

Kamuda çalışanlara ödenen denge tazminatı arttırılacaktır.

Güvenceli esnek istihdam şekilleri yaygınlaştırılacak, bu amaçla başta sosyal güvenlik mevzuatı olmak üzere ilgili yasalarda gerekli düzenlemeler yapılacaktır diyor,