“Memleketi karpuz böler gibi böldüler”

Demokrat Parti milletvekili tanıtım programı Cumartesi günü gerçekleştirildi. Atatürk Kültür ve Sanat merkezi’nde gerçekleştirilen toplantı saygı duruşunda bulunulup, istiklal marşının okunması ile başladı. İlk olarak kürsüye gelen DP Merkez İlçe Başkanı Selami Işık, 12 Haziran’da oyunun bozulması için şimdiden çalışmaya başlamaları gerektiğini ifade ederek, “Bunlar sadece bölünmüş yol yapmadılar, her şeyi böldüler. Milleti zengin fakir diye böldüler. 12 Haziranda bir ümidimiz kaldı onu en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Taşın altına elimizi sokalım seçimlerde ağlamayalım” dedi.
Bağımsız Türkiye Partisi İl Başkanı Şenol Aksoy’da seçime güçlü bir şekilde girilmesi gerektiği ülkenin zor günler geçirdiğini ifade etti.
Daha sonra kürsüye gelen DP İl Başkanı Dilaver Erdoğan, AK Parti’nin 80 yıllık Cumhuriyet birikimlerini sattığını iddia ederek, “Türkiye alev alev yanıyor. İşsizlik, haksızlık, yolsuzluk ve yoksulluk artarak devam ediyor” dedi.
Demokratik açılımı da eleştiren Erdoğan, “Başbakan açılım açılım dedi ama açılımı yapan PKK oldu. Sonunda gelip Ilgaz’a dayandılar. Başbakan ağzından bir kelime çıkarken nereye gittiğini bilmiyor. Türkiye bir yol ayrımında ve bir çıkmaz içindedir. Memleketi karpuz böler gibi böldüler. Başbakan bilerek yada bilmeyerek bu memleketin mozaiğini bozdu” dedi
12 Haziran’ın çok önemli olduğuna vurgu yapan Dilaver Erdoğan, şöyle devam etti:
“Türkiye bir yol ayrımına girdi. Bu seçim üniter Türkiye Cumhuriyetinin var olup olmama savaşıdır. Bu memlekette yargı bağımsızlığı kalmadı. Hakimler Savcılar Yüksek Kurulunu Meteoroloji Müdürlüğüne benzettiler. Uyanık olmak lazım. Uyanık olmamız lazım. 12 Haziranda bunlardan kurtulmamız lazım.”
İhalelerde yolsuzluklar yapıldığını öne süren Erdoğan, “Bunların tek bildiği ihale yapmak. İşte en son örneği oy pusulası basım işi. İptal olan ihale, iyi ki iptal oldu. 1 değil 2 değil 3 hiç değil tam 12 kat aşağısına ihale ediliyor. Türkiye soyulmaktadır. Ben sizlerin 12 Haziranda gerekeni yapacağınıza inanıyorum” diye konuştu.
Erdoğan’dan sonra seçimlerde DP ile birlikte seçim koalisyonu yapan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfullah Önder, kürsüye gelerek, şuanda yaşanılanların 10 yıl önce karşımıza getirildiğini biri söyleseydi kimsenin buna inanmayacağını ifade etti.
Önder, Türkiye’nin bölünmenin eşiğinde olduğunu kaydederek, federasyonu normal bir şeymiş gibi her gün yandaş televizyonlarda karşımıza çıkardıklarını belirtti.
DP’nin AK parti’yi bitirecek parti olduğunu savunan Önder, DP iktidarları döneminde Türkiye’nin kazanımları ve yatırımlarından bahsetti.
Konuşmaların ardından DP milletvekili adayları Ömer Sarı Alioğlu ve Ahmet Demirel kürsüye çıkarak kendilerini partililere tanıttı.