Dunlop

“Kendimiz için değil, çocuklarımız için oy istiyoruz”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, dün Belediye Çay Bahçesi’nde vatandaşlara yaptığı konuşmada Çankırılılardan oy istedikten sonra siyasilerden de kavga yerine birleştirici olmalarını talep etti.
”Sayın Erdoğan ile Sayın Kılıçdaroğlu’nun neredeyse artık küfürleşme seviyesine gelen bu siyasi üslubunu daha doğrusu üslupsuzluğunu bu millet hak etmiyor” dedi.
Seçim çalışmaları kapsamında Çankırı’ya gelen Kurtulmuş, kucaklama taşından belediye çay bahçesine kadar vatandaşlarla selamlaşarak yürüdü. Esnafları da ziyaret eden Kurtulmuş, dün açılışı gerçekleştirilen Gökkuşağı Bebe’nin sahiplerinden AK Parti Merkez ilçe başkanı Hüseyin Boz’a ‘hayırlı olsun’ dedi.
Kastamonu’ya geçerken Çankırı’ya uğradığını dile getiren Kurtulmuş, Çankırılılarla selamlaşmak istediğini belirtti.
Belediye Çay Bahçesi’nde vatandaşlara seslenen Kurtulmuş, ”HAS Parti kısa bir süre önce kuruldu. Kısa bir süre önce kurulmasına rağmen büyük bir süratle halkımız tarafından ilgi ve dikkatle izlenen bir parti oldu” dedi.
Mitinglerdeki üslup tartışmalarına değinen Kurtulmuş, şunları söyledi:
”Siyasetin getirildiği noktayı görüyorsunuz. Her gün seçim meydanlarında birbirine hakaret eden, birbirini aşağılayan, birbirine küfreden, herhangi bir sorunu çözecek sonuç konuşmak yerine sokak kavgası tarzındaki bu siyaset tarzından milletimiz yorulmuş, bıkmış durumda. Sayın Erdoğan ile Sayın Kılıçdaroğlu’nun neredeyse artık küfürleşme seviyesine gelen bu siyasi üslubunu daha doğrusu üslupsuzluğunu bu millet hak etmiyor. Bu millet böyle bir şeye layık değil. İşte bu nedenle HAS Parti dikkatle izleniyor. Has Parti’nin üslubu, milletin menfaatine olan konularda birleştirici, derleyici. Partimizin Birleştirici üslubu milletimiz tarafından dikkatle takip ediliyor. HAS Parti tutmuş, millet tarafından benimsenmiştir. Türkiye’nin gelecek iktidar adresidir. Milletimiz böyle görüyor, böyle tanımlıyor.”
Birle

ştirici bir parti olmak için yola çıktıklarını kaydeden Kurtulmuş, ”Sevgili Çankırılılar; bazıları ‘aman oylarınızı bölmeyin’ diyorlar. Onu diyenlere ben şöyle söylüyorum: Biz, Hazreti Mevlana’nın torunlarıyız. Biz bölmek, dağıtmak, parçalamak için gelmedik. Tam terzine birleştirmek, bütünleştirmek, bir araya getirmek, milletin dağılan parçalarını bütünleştirmek için geliyoruz. Bu milleti sağcı-solcu, dindarlar-laikler, liberaller-muhafazakârlar, alevi-Sünni, Türk-Kürt diye  ayıranlara inat bu memleketteki herkesi hazreti insan olarak görüyor ve herkesin geleceğini hep beraber kurmak için geliyoruz” dedi.
12 Haziranda HAS Parti’yi meclise göndermelerini isteyen Kurtulmuş, ”12 Haziran 2011 seçimlerinde sizden kendimiz için değil çocuklarımızın geleceği için oy istiyoruz. Ürettikleri beş para etmeyen çiftçimden, çocukları iş bulamayan vatandaşımdan, aldığı maaş peş para etmez hale gelen emekli kardeşimden oy istiyorum. Türkiye’de herkesin geleceğine emin baktığı bir ülke için sizlerin oylarını istiyoruz. Has Partiyi meclise gönderin” ifadelerini kullandı.
seçime bir hafta kala partililerinden seçim çalışmalarında canla başla çalışmalarını isteyen Kurtulmuş, ”12 Hazirana kısa bir süre kaldı. Nasıl HAS Parti’yi güçlü bir hale getirdiyseniz. Sizden ricamız bir hafta gibi kısa sürede de canla başla çalışarak HAS Parti’yi sandıktan çıkarmanızı istiyoruz. Bunu kardeş kavgası bitsin, Türkiye’de alın teriyle herkes kazansın, bu ülkenin en garip insanı da adaletin karşısında eşit olsun diye istiyoruz” diye konuştu.

Türkiye genelinden HAS parti için yüksek bir ses yükseleceğini kaydeden Kurtulmuş, ”Çankırı’nın en ücra köşesindeki yoksul bir kardeşimle, Ankara’daki işsiz bir kardeşimle cumhurbaşkanının eşit olduğu bir Türkiye için sizden oy istiyoruz. 12 Haziranda Çankırı’dan yüksek bir ses bekliyoruz” dedi.
İl başkanı Şevket Koç “Milletvekili adaylarımızla köy köy ilçe ilçe gezerek partimizin politikasını çalışmalarını anlattık. Önümüzde bir hafta kaldı bu sürede de partimizin çalışmalarını aralıksız anlatarak, partimiz meclise girecek” dedi.

Daha sonra, AK Parti ve Demokrat parti’den HAS partiye geçen 2 kişiye Genel Başkan tarafından rozet takıldı.Kurtulmuş Kastamonu’ya gitmek üzere Çankırı’dan ayrıldı.