Dunlop

“Görüşler farklı olabilir, ancak ortak paydamız Çankırı’dır”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

12 Haziran’da yapılan seçimlerin sonuçlarının açıklandığı akşam AKP Genel Merkezi’nde, AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın birlik ve beraberlik mesajı verdiği balkon konuşmasına benzer açıklama dün AKP Çankırı İl Başkanlığı’ndan geldi.

Çankırı genelinde yüzde 65 oy oranı ile meclise iki vekil gönderen AKP Çankırı İl Başkanlığı’nda dün yapılan basın toplantısında İl Başkanı Salim Çivitçioğlu ile çiçeği burnunda milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz birer açıklama yaparak Çankırı’ya teşekkür ettiler.

Türk siyasi ve demokrasi tarihinin önemli bir genel seçimine tanıklık edildiğini kaydeden İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, Türkiye’de olduğu gibi Çankırı’da da Ak Parti iktidarı 3. kez oylarını arttırarak iktidar olma yetkisini aziz milletimizden aldı. Bu durum halkımızla kurduğumuz samimi diyalogun, hizmetlerin, açıkladığımız projelerin milletimizin gönlünde kabulünün sandığa yansımasıdır. Ayrıca 8,5 yıllık Ak Parti İktidarına verilen yetkinin ibrası ve onaylanmasıdır. Çankırı olarak geçmişteki seçimlere baktığımızda en yüksek oyumuzun bu dönemde alındığı gözükmektedir. Bu tablo seçmenimizin 2023 vizyonunu benimsediğinin bir göstergesidir” diye konuştu.

Çivitçioğlu, “6 Haziran Pazartesi günü Başbakanımızın katılımıyla gerçekleşen Çankırı mitingi, bugüne kadar görülmemiş tarihi bir kalabalıkla bir coşku seli içinde geçti. Çankırı’da ilkleri sizlerle birlikte yaşadık.

İlimizde aldığımız  % 65,6 oy oranı ile Türkiye’de en yüksek oy oranına sahip iller arasında 12. sırada yerimizi aldık. İlçelerimizden başta  %82.34’lük oy oranıyla Orta olmak üzere, Bayramören %75.53,  Çerkeş %62.39, Eldivan %62.31, Ilgaz % 67.54, Kızılırmak %70.17, Korgun %75.02, Kurşunlu %66.23,Şabanözü %58.63, Yapraklı %81.01, Atkaracalar %70.03 oranları ile Ak Partimizin yüzünü daha da çok güldürmüştür.

Değerli hemşerilerim Çankırı’da Ak Parti’ye her 100 kişiden 65 kişi oy vererek desteklemiştir. Bizim için her 100 kişinin oyu da muteberdir. Bize oy veren kadar vermeyenlere de teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Biz aziz milletimizin hepsinin hizmetkârıyız. Asla gurur ve kibir içerisinde olmayacağız. İnşallah sizin buradan vekillerimizi meclise göndermeniz nasıl muhteşemse, buraya gelecek yatırım ve hizmetler bir o kadar muhteşem olacaktır. Aziz Çankırılılar, İl Başkanı olarak atandığım gün sizlere bir söz söylemiştim. ‘Sizleri utandırmayacağım!’ demiştim. Ve şimdi diyorum ki; Büyük usta için, Çankırı için, bu kadro ile sizleri utandırmayacağız” dedi.

AKP’nin çiçeği burnunda milletvekili Hüseyin Filiz de konuşmasında güzel ve rahat bir seçim atmosferinin yaşandığını dile getirdi. Seçim sonuçlarının Çankırı’ya yapılan hizmetlerin bir tezahürü olduğunu söyleyen Filiz, “İktidar Partisi güçtür ve Çankırı’da tercihini iktidar partisinden yana kullandı. Beklenen bir sonuçtu, ama istedik ki, en yüksek bir oy oranı alalım. Fakat bu sonuç bile Çankırı ve bizim açısından sevindirici. Bu sonuç hizmet aşkımızı alevlendirecek ve alabildiğimiz en iyi hizmetleri alarak Çankırı’yı kalkındıracağız” dedi.

Çiçeği burnunda milletvekili İdris Şahin ise sözlerine Çankırı basınına teşekkür ederek başladı. Kendi değerlerine sahip çıkamayan insanların muvaffak olamayacağının altını çizen Şahin, “Öncelikle kendi değerlerimize sahip çıkacağız” dedi.

Milletin AKP’ye tek başına Anayasayı değiştirme yetkisi vermemesinin altında önemli bir mesajın yattığını belirten Şahin, milletin toplumsal mutabakat sağlanması yönünde tercih yaptığını ifade etti.

Hem Çankırı, hem de Türkiye’deki sonuçların millet iradesi olduğunu belirten Şahin, “Bu memlekette 74 milyon kişiyi bir gören, 780 bin metrekareyi bir sayan anlayışa sahibiz. Yegane unsurun millet olduğu açıkça ortada. Cudi’de açan çiçekle, Ilgaz’da açan çiçeğin aynı olduğunu daha önce söylemiştim. 78 vilayette vekil çıkartmanın sevincini yaşıyoruz, fakat beni üzen; hizmeti AK Parti ile tanıyan Iğdır ve Hakkâri gibi illerimizde ideolojiye göre oy verilmesidir. Korgun OSB’de çalışan Vanlı bir vatandaşımız Başbakanımıza ‘Çankırı’ya sağlanan teşviklerin Van’a da sağlanmasını istiyoruz’ mesajını ulaştırmamızı istemişti. Son 8,5 yılda dışa değil, içe göç yaşıyoruz. Nüfusun düşük görülmesinin Çankırılı olup da Çankırı’ya mevsimlik gelen hemşehrilerimiz birinci adreslerini Çankırı göstermemeleri. Kendilerinden ricam, birinci adreslerini Çankırı göstersinler.

12 Haziran saat 17:00’ye kadar vekil adayıydık, bu saatten sonra Çankırı’nın vekili olduk. İdeolojik bir gözle bakmadık, bundan sonra da böyle olacak.

Birbirimize aynı muhabbet ve sevgiyle yaklaşarak Çankırı adına hizmet için birlikte çalışacağız. Herkesle uyum içerisinde olacağız. Bütün eleştirilere açığız, ancak yapıcı olması kaydıyla. Çankırı yararına olacak bütün projelere açığız, herkesten bu yönde fikir ve proje bekliyoruz” dedi.

Diğer siyasi partilerin adaylarına da teşekkür eden Şahin, “Demokratik haklarını kullanarak, aday oldular. Seçim sürecinde kimseyle herhangi bir sorun yaşamadık. Bütün karşılaşmalarımızda birbirimize başarı dileklerinde bulunduk. Ben kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şahin son olarak sivil anayasa çalışmalarında farklı iki soluk olarak Çankırı’yı temsil edeceklerini söyleyerek, “Memleketi ve milleti kucaklayan herkesin yanında olacağız. Çankırı bu ülkenin, Anadolu’nun gerçek çimentosudur” diyerek konuşmasını tamamladı.