“Çiftçimize vergisiz mazot vereceğiz”

Saadet Partisi Eldivan İlçe Başkanlığı milletvekili adaylarının katılı ile ilçede miting gerçekleştirdi.

Mitingin açılış konuşmasını yapan Saadet Patisi Eldivan İlçe Başkanı Faruk Karatatar, “Türkiye bir uçurumun eşiğinde” dedi.

“Avrupa Birliği rüyasıyla ülkemiz bölünüp parçalanma riskiyle karşı karşıya bırakılmıştır” diyen Karatatar, “Avrupa Birliğine girebilmek için, Avrupa Parlamentosunun dayattığı raporlar ve uyum yasaları çerçevesinde bir çok tavizler verilmiş, çıkarılan yasalarla büyük İsrail’in gerçekleşmesine adeta zemin hazırlanmıştır.

Doğu ve güney doğuyla Türkiye’nin değişik kentlerinde ortaya çıkan şiddet olayları, açıkça gösteriyor ki  verilen tavizler Türkiye’yi bölünme noktasına getirmektedir.

Bir de 2002 seçimleri öncesi, sayın başbakanımızın bir simit hesabı vardır. Düşük bir gelirle çalışmak zorunda bırakılan asgari ücretliye hakkını vermeyen o günün iktidarına sesleniyor: “sizin hiç mi insafınız yok!.

Aynısını şimdi biz soruyoruz. Sayın Başbakanım, şimdi 630 TL alan bir asgari ücretli günde kaç tane simit ve çay alabilir. Dokuz yıllık bir iktidarlık döneminden sonra asgari ücretliyi günde bir simit ve çay bile alamayacak duruma düşürenler kimler!

Buna bir dur denmesi lazım.

Bu gidişatı Ülkemizin ve halkımızın lehine değiştirecek olan irade Saadet Partisi’dir. Saadet Partisi kadrolarıdır.

O halde diyorum ki: tohum toprağa muhtaç, toprak yağmura muhtaç. Eldivan Saadet’e muhtaç, Türkiye Saadete muhtaç, dünya saadete muhtaç.” dedi

Karatatar’ın konuşmasından sonra kürsüye gelen Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun, “Biz diyoruz ki AB ve İMF’ye el açmayalım. Egemen güçlerin karşısında boyun eğmeyelim. Zalimlerden yana olmayalım.  Amerika, Avrupa, İsrail’le değil, İslam Dünyasıyla beraber olalım. Hıristiyan birliği değil, İslam Birliğini kuralım” dedi

Uzun konuşmasının devamında, “Ülke insanımız yokluktan, yoksulluktan kurtulsun. Geliniz hep birlikte, bu ülkeye, bu vatana sahip çıkalım. Ben inanıyorum ki Saadet barajı aşacak. 12 Haziranda kazanan biz olacağız. Çünkü inanan kazanır. Nice az topluluklar, nice çok topluluklara galip geldiler. Galip gelecek olan biziz biz.  Saadete verilen her oy Amerika’ya atılan ayakkabıdır.

Milletin Görüşü Saadet, Hakk’ın sesidir. Duyun sesimizi tezgahınıza bereket gelsin. Evinize bereket gelsin. Dükkanınıza bereket gelsin.

Milletvekili adaylarımızla yaptığımız çalışmalarımıza, miting ve diğer toplantılarımıza yazılı ve görsel medya maalesef yer vermiyor.  Yok sayıyorlar.  Elhamdülillah bu bizim davamızın hak olduğunu gösteriyor.

Kardeşlerim güç, kudret sahibi olan sadece Cenab-ı Allah’tır. Bizim bir seçmenimiz onların bin seçmenine bedeldir.

Bizim eli tesbihli, ağzı dualı, alnı seccadeli analarımız, bacılarımız, hanım kollarımız onların hepsine bedeldir. Bu milletin görüşü Saadet Partisi. Uhud’da okçular tepesini terk etmeyen okçulardır. Allah’ın izniyle. Sabredin. Allah sabredenlerle beraberdir. Tepeyi terk etmeyen okçular dedim. Bunca rüzgarlara rağmen tepeyi terk etmeyen, rüzgarlara, fırtınalara rağmen, ayrılıklara, gayrılıklara rağmen bu imanlı kadro ayaklarının üzerinde dim dik durdu.  Davasından ve liderinin yolundan dönmedi. İnşa-Allah kıyamete kadar da bu dava devam edecek. Allah’ın izniyle.

Değerli Kardeşlerim,  imam hatip okullarının orta kısmını biz açacağız. Dokuz senedir AKP’nın yüz karası. Yapamadı bunu. Yapamaz. Kur’an Kurslarını biz açacağız. Üniversite kapılarında ağlayan yavrularımızın yüzünü biz güldüreceğiz. Dışarıdan hayvan et, süttozu ve buğday ithalatını biz kaldıracağız. İslam dünyasıyla beraber D-8’le lider ülke olacağız. Bunalımda olan gençliğin ahlaklı ve maneviyatlı olmasını Allah’ın izniyle biz temin edeceğiz.” dedi

“Biz Saadet Partisiyiz ve hakkı üstün tutan bir partiyiz” diyen Saadet Partisi 2. sıra adayı Vehbi Aydoğan, “ Yüce Rabbimiz Kur’an-ı Kerimde şöyle buyuruyor. “Onların dağları yerinden oynatacak kuvvetli organizasyonları olsa bile, Allah’ın dediği olur.”

İşte biz, yılmadan ve Allah’dan başka hiç kimseden korkmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Biz inanıyoruz ki hakkı hakim kılmak için mücadele edersek, Allah yar ve yardımcımız olacaktır.

Bizim libya’da ne işimiz var deyip de hemen arkasından savaş uçaklarını gönderenlere sesleniyorum:

Sizin iradeniz nerededir. Bizim gemilerimizi ve savaş uçaklarımızı, dünyayı kan gölüne çevirmek isteyenlerin emrine nasıl gönderebililiyorsunuz. Bunun hesabını nasıl vereceksiniz?” dedi

“Sizlere müjdeli haberlerle geliyoruz. İşçiye, çalışana, emekliye %50 zamla geliyoruz. Nereden vereceksiniz, bir şey bırakmadılar ki dediğinizi duyar gibi oluyorum” diyen Saadet Partisi milletvekili adayı Mehmet Ünver, “  Biz, yani Milli Görüş nasıl daha önce %100 – 300 verdiyse, yine veririz.

Havuz sistemini yine kuracağız. Devlette israfı önleyeceğiz. Biz ek vergi koymadan, dış borç almadan bunları yaptık, inşaallah yine yapacağız. Bir ev yapan usta, bir daha yapmaz mı? Elbette daha iyisini yapar.

Çiftçimize vergisiz mazot vereceğiz. Şimdiki iktidar mazot ve benzinin gerçek fiyatı üzerine %100 oranında vergi koymaktadır. Bu zulümden sizleri kurtaracağız.

Et ve canlı hayvan ithalatını durduracağız. Kendi çiftçimize destek vereceğiz.

9 yılda hayvancılığımızı kurtaramayanlar gibi artık angus ithal etmeyeceğiz.

Kardeşlerim, iki kilo buğday satarak aldığımız bir kilo mazota şimdi 7 kilo buğday satarak alabiliyorsa bu mudur istikrar.

Kıymetli kardeşlerim, hepimiz kendi çapında batıyoruz. Kötüye gidiyoruz.

Asgari ücretle 2100 ekmek alırken, şimdi  900 ekmek alabiliyoruz. Bu mu istikrar.

%2-3 zamlara eyvallah demeye başladık. Bu kötü gidişe alıştırıldık.

Hayır bu böyle gitmez. Size bolluktan bereketten haber veriyorum ki uyunalım artık. Madem her şey çok güzel istikrar var. Kömür, makarna, dağıtıyorsun. Ver hak ettiğini herkes kendisi alabilsin.

Bu iktidar döneminde devlet ve halk milyarlarca lira borçlandırılmıştır.  Bu ülkeyi borçlanarak kalkındırıyorsunuz. Bu mu iftihar ettiğiniz iktidar.

Kardeşlerim, seçim döneminde günlerdir, 2-3 liderin horoz döğüşünü izliyoruz. Boş sözler bunlar. Size bir faydası oluyor mu?  Ülkeyi gezmekten başka ne faydası var.

Hepsi de imf’ci, hepsi de nato’cu, Avrupa Birlikçi. İslam birliğinden bahseden var mı milli görüşten başka bahseden. Saadet partisinden başka.

Sayın başbakan akıllı projeleri beceremeyince, artık çılgın projeler üretiyor. Bir çılgın proje yap ta işşizlik bitsin. Asgari ücret, 1500 TL olsun. Bir çılgın proje yap da serbest bıraktığınız zina tekrar yasak olsun. Bir çılgın proje yap da Erbakan dönemindeki canlılık geri gelsin.

Bale kursu, İncil kursu şu anda serbest! Kur’an kursu hala 5. sınıfı bitirmeden önce yasak! Kaç milletvekili gerekiyor düzeltmek için.

Kardeşlerim, milli birlik ve bütünlüğüz tehdit altındadır. Terör bağrımıza kadar dayanmıştır ve buna pirim verilmiştir. Ülkemize sahip çıkalım.

Saadete oy verip önce kendi kafamızdaki barajı geçelim. Gerisini Yüce Rabbimize bırakalım. Her şey O’nun dilemesiyle olmaktadır. Başarıyı veren sadece O’dur. Bizler, sizlerin aranızdan geliyoruz. İnsan kesen birileri değiliz. Sizlere yukarıdan bakmıyoruz. Kardeşiz. Sizden biriyiz” dedi

Mitingin son konuşmacısı Saadet Partisi Genel Merkez Çankırı sorumlusu Mustafa Çulha oldu.

“Şu anda gözümüzün önünde bir tiyatro oynanıyor” diyen Çulha, “ Siz bu tiyatronun oyuncularını biliyorsunuz. Yedeklerini biliyorsunuz. Hepimiz televizyonlardan bunları izliyoruz, seyrediyoruz.

Bu tiyatronun oyunu daha önceden hazırlandı ve sahneye konuyor.

Kardeşlerim! Bu seçim önemli seçim.

Elbette Türkiye’de yapılan seçimlerin hepsi önemli. Fakat bu seçimler her zamankinden daha önemlidir. Garipler, zulme uğrayanlar, İslam alemi bizi bekliyor. Biz de hiçbir yardım yapamamaktan çaresiz eli kolu bekliyoruz kardeşlerim. Bu nedenle bu seçimlerde milli görüşün tek temsilcisi  Saadet Partisinin iktidarda olması gerekmektedir.

Oyumuzun kıymetini bilelim. 4-5 senede bir sıra geliyor.

Değerli kardeşlerim, Türkiye’de üç tane AKP var. Bir tanesi büyük AKP, CHP ortanca AKP, MHP küçük AKP’dir. CHP ve MHP, Recep Tayyip ERDOĞAN’a saldırdıkça AKP puan topluyor.

Kardeşlerim AKP 9 yıldır iktidardadır. Anayasayı tek başına değiştirebilecek imkana sahip olduğu halde, her kanunu, her kararnameyi çıkartacak gücü olduğu halde, maalesef yapamıyor. Çıkaramıyor. Muktedir olamıyor. Çünkü ellerinden ayaklarından, kafa ve beyinlerinden Amerika’ya ve İsrail’e bağlı. Dolayısıyla AKP’den ve küçük AKP’lerden bu memlekete fayda gelmez.

Kardeşlerim, sormak lazım. Hıristiyan birliği olan Avrupa Birliğinden yana mısınız? İslam birliğinden yana mısınız?

Aziz milletimizden yana olan tek parti Saadet Partisidir. Bu nedenle sağlam ve kararlı kadrolarıyla iktidara layık tek parti de Saadet Partisi’dir.” Dedi.