“35 yıllık ayrılığı bitirelim”

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor. Esnaf ve sivil toplum örgütlerini gezen CHP milletvekili adayları Muzaffer Cellat ve Hasan Çelen dün S.S. Çankırı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret etti.

CHP İl Başkanı Fikret Tatlıcı’nın da katıldığı ziyarette, milletvekili adayları, “35 senedir yaşanan sorunlar çözülmedi ve milletvekili sayımız bile 2’ye düştü. 35 yıllık ayrılığı bitirelim ve artık barışalım. Meclise artık biz gidelim sıramız geldi” dediler.

Yaşanan sorunları iyi bildiklerini de anlatan adaylar, “Dünyanın en pahalı benzinin kullanıyoruz. Sizlerin yaşadığı sorunları görüyoruz” dediler.

S.S. Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Sefer Koç, yapılan ziyaretten dolayı memnun olduklarını aktararak, “Seçimden önce bütün partiler bizi ziyaret ediyor ve sorunlarımızı dinliyor, bizlere kucak açıyor. Ama seçim bittikten sonra yapılanlar sadece bir ziyaretten ibaret kalıyor. Seçim sonrası zurnanın son deliği oluyoruz. Verilen sözlerin tamamı lafta kalıyor. Kamyoncu esnafımız bağ-kur’unu, vergisini ve mazot parasını ödemekte zorlanıyor. Sözde teşvik kapsamında yer alıyoruz ama işgücü buradan karşılanmıyor” dedi.

Konuşmaları dinleyen CHP milletvekili adayları “Bizim sizlerden öğreneceğimiz çok şeyler var” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 21 Mayıs 2011 tarihinde Çankırı’da olacağını belirten İl Başkanı Fikret Tatlıcı, yaşanan ve belirtilen sorunların tamamının kendisine iletileceğini aktardı.