Yarenler birlik ve beraberlik gecesinde bir araya geldi

Ahi Yaren Meclisi Kültür ve Dayanışma Derneğinin organize etmiş olduğu  Birlik ve beraberlik gecesinde Denek üyeleri bir  araya gelerek yarence hasret giderdiler. 

Pandemi tedbirleri çerçevesinde yapılan toplantıya gelenleri tek tek  başkan Necati Taş ve yönetim kurulu üyeleri ayakta karşılayarak yarence selamlaşma ile karşıladılar. Yaklaşık 90 kişinin katıldığı yemekte bir konuşma yapan Dernek Başkanı Necati Taş şunları ifade etti;  

“Derneğimizin organize etmiş olduğu bu geceye katılımınızdan dolayı, şahsım ve yönetim kurulum adına hepinize teşekkür ederim, hoş geldiniz. 

Değerli katılımcılar; Dünyamız yüzyılda bir yaşanan salgınla mücadele ediyor. Salgın bizleri de etkiledi. Ocaklarımızı yakamadık, bir araya gelemedik. Biz yarenler birlik ve beraberlikten, dayanışmadan beslenen insanlarız. Dostlarımızdan ayrı kaldığımızda üzülüyoruz. Bizler acılarımızı paylaştıkça azaltan, mutluluklarını paylaştıkça artıran yarenleriz.  

Bizler başkalarının dertleriyle dertlenen yarenleriz. Bizler komşusunun aç yatmasından kaygılanan yarenleriz. Pandemi sürecinde bir araya gelemesek de, birbirimizin yüzünü göremesekte, kucaklaşamasakta,  diğer iletişim kanallarındaki imkânları en iyi şekilde kullanıp birbirimize sahip çıktık. Dayanışma içinde olduk.  

Değerli katılımcılar; 

İki yıllık ayrılığın ardından bu yemekle bir araya gelelim, hasret giderelim, istedik. Eskisinden daha güçlü bir şekilde yarenliğimizin devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Derneğimiz olarak; Bundan sonra daha aktif, daha katılımcı, saygınlığı olan bir dernek olarak yolumuza devam edeceğiz. Yaranımızın şanını dün olduğu gibi bugünde, yarında artırarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yaran kültürünün yaşatılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ebediyete intikal eden yarenlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dilerim.  

Siz değerli dostlarımızla, daha güzel, sağlıklı günlerde bir araya gelmek dileğiyle,  

Saygılarımızı sunarım.” Dedi. 

Yemekte Satılmış Akyol  dua yaparak, ebediyete intikal etmiş Yaranağaları yâad etti. 

Daha sonra Yaranın olmazsa olmazı Mehmet Bayraktar sazendenin sazı ve sözü eşliğinde Çankırı Mahalli oyunları oynanıp, müzik faslı yaptılar.  

Yaranlar yeni dönemde yakacakları Ocaklarda buluşma dileğiyle günün anısına fotoğraf çektirerek ayrıldılar. Başkan Necati Taş ve yönetim kurulu üyeleri katılımcılara tek tek teşekkür ederek uğurladılar.