Tiyatroya çocuklardan büyük ilgi

Sabancı Vakfı’nın desteklediği Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosu, Anadolu’daki çocukları tiyatro ile tanıştırmaya devam ediyor. Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosu, “Okumak, Okumak, Okumak” adlı müzikal oyunla, Çankırılı çocuklarla buluştu.

Sabancı Vakfı’nın Türkiye’nin dört bir köşesindeki çocuklara tiyatro sevgisi aşılamak amacıyla, 2006 yılından başlayarak 6 yıldır kesintisiz desteklediği Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosu, 2012 – 2013 turnesine “Okumak, Okumak, Okumak” adlı müzikal oyunla devam ediyor.

Gerçekleştirilen turne kapsamında 5 Aralık 2012 tarihinde 100. Yıl Kültür Merkezi’nde çocuklarla buluşan Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosu 3 günde 7 bin 500 izleyiciye ulaştı.

Gösterilen ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını aktaran oyuncu ve söz yazarı Aysel Gürel’in kızı Mehtap Ar, 3 günde 19 seans yaptıklarını ve şu ana kadar 7 bin 500 çocukla buluştuklarını aktardı. Çankırılıların kendilerine yoğun ilgi gösterdiğini aktaran Ar, “Özellikle Vali Vahdettin Özcan, Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, Güzel Sanatlar Galerisi Müdürü Nusret Acar ve tüm öğrencilerimize bizlere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim. Gösterilen bu büyük ilgi bizleri de çok mutlu etti” dedi.

Dün Karatekin İlköğretim ve Ortaokulu öğrencileri ile bir araya gelen Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosu bugün ilçelere geçecek. Yapraklı, Çerkeş, Bayramören, Ilgaz ve Kurşunlu ilçesinde  çocuklarla buluşacak.