Sporculardan Valiye ziyaret

Antalya’da 28 Şubat-3 Mart tarihleri arasında düzenlenen Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Bilek Güreşi seçmelerinde dereceye giren sporcular dün Vali Vahdettin Özcan’ı ziyaret etti.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ziyarete Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyfettin Turan, Milli Takım Antrenörü ve Vadi Spor Kulübü Başkanı Selahattin Çöpten ile sporcular katıldı.

Ziyarette ilk olarak bir konuşma yapan Milli Takım Antrenörü ve Vadi Spor Kulübü Başkanı Selahattin Çöpten, Bilek Güreşi takımının Türkiye ikincisi olduğunu söyleyerek, “Geçen yılda takım halinde ikinci olmuştuk, bu yılda ikinci olduk. Hedefimiz bir daha ki şampiyonaya daha fazla takımla katılarak, Türkiye şampiyonu olmak” dedi.

Turnuvaya katılan diğer büyük illerin daha fazla takımları olduğunu söyleyen Çöpten, “Şampiyonaya daha az takımla katılmamıza rağmen Türkiye 2.si olmayı başardık. Bu sonuç, bizim ne kadar kaliteli bir takım olduğumuzu gösteriyor. Ayrıca şampiyonada 8 sporcumuz da madalya kazandı. Bizler, çok azimli ve kararlı bir şekilde çalışarak bu başarıları elde ediyoruz” diye konuştu.

Çöpten ayrıca, kredi yurtlar kurumunda kalan öğrencilerin spor yapmaları için KYK’da fitness salonu açtıklarını söyleyerek, “Çankırımıza hizmet etmek için geceli gündüzlü çalışıyoruz. İnşallah verilen bu desteklerle daha iyi yerlere geleceğiz ve daha düzgün işlere imza atacağız” ifadelerini kullandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyfettin Turan da, yapılan çalışmalar sonucunda Vadi Spor Kulübüne, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’ndan 15 bin lira yardım geldiğini belirterek, “Hocamızı ve sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. İnşallah bu desteklerle daha güzel başarılar elde ederler” dedi.

Vali Vahdettin Özcan da, madalya kazanan sporcuları tebrik ederek, “Gençlik Spor Müdürümüz Seyfettin bey çok gayretli çalışıyor. Çalışan insana hakkını teslim etmek gerek. Sporcularımızın yanı sıra ben kendisini de tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Özcan daha sonra, yapılacak olan spor salonun ve gençlik merkezi hakkında da bilgiler vererek, “4 Aralık’ta ihalesi yapılan spor salonumuzun, birkaç gün içinde yüklenici firması belli olacak. İnşallah yapılacak olan bu spor salonunda daha da güzel işlere imza atacaksınız.

Ayrıca gençlik merkezimiz ise, gençlerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir şekilde inşa ediliyor” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’ndan gelen 15 bin liralık çek, Vadi Spor Kulübü Başkanı Selahattin Çöpten’e takdim edildi. Daha sonra Vali Özcan sporculara hediyeler verdi ve ziyaret sona erdi.