SHÇEK Yılsonu şenlikleri

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı, 100. Yıl Yetiştirme Yurdu Müdürlüğü ve Eldivan Çocuk Yuvası’nın düzenlemiş olduğu “Yurdumuz Yuvamız Elelele Kardeşlik Gecesi”  öncesi gün yapılan görkemli etkinliklerle kutlandı.

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, 100. Yetiştirme Yurdu Müdürlüğü ve Eldivan Çocuk Yuvası öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanıp sunulan “Yurdumuz Yuvamız Elelele Kardeşlik Gecesi” Atatürk Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Gecenin başında bir açılış konuşması yapan İl Sosyal Hizmetler Müdürü Osman Demir, yurtlarda tam bir aile ortamı kurduklarını belirterek  “SHÇEK Türkiye’nin en büyük ailesidir.” dedi.

SHÇEK‘in kuruluşundan bu yana sürekli geliştiğini belirten Demir,  SHÇEK‘in tarihçesinden bahsederek mevcut 2828 sayılı SHÇEK kanunu ile yetiştirme yurtlarında ve çocuk yuvalarındaki öğrencilerin barınma ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede büyüdüğünü ve gençleri tam anlamıyla hayata hazırlandıklarını kaydetti.

Konuşmanın ardından slâyt gösterileriyle başlayan eğlence, 100. Yıl Yetiştirme Yurdu öğrencilerinin sergilediği renkli skeçlerle devam etti.

Skeçlerden sonra sahne alan Eldivan Çocuk Yuvası öğrencileri, sergiledikleri halk oyunları gösterileri ile büyük beğeni toplarken, minik kız öğrencilerin oluşturduğu kolbastı ekibi geceye damgasını vurdu.

Gece saatlerine kadar devam eden görkemli gece ödül töreni ve yapılan ikramlarla son buldu.