Dunlop
featured

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesinde Semai Kahvehanesi Etkinliği Düzenlendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ramazan ayı demek birlik, beraberlik ve paylaşım demektir. Ramazan geleneğini sürdürmek, gelenekleri nesilden nesile aktarmak amacıyla Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri ve aileleri , okul ve pansiyon öğrencileri, okul aile birliği üyeleri ve okul personeli  olmak üzere ramazan ayı içerisinde okulda bir araya geldiler.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk , İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar ,  Şube Müdürü İbrahim Fırat’ın  da katılım sağladığı   programda Gazi Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencisi Burak  Bozkaya tarafından Ney dinletisi  yapıldı.

Edebiyat Öğretmeni Ezgi Bıçakçıoğlu’nun    hazırladığı  “Semai Kahvehanelerinde Bir Ramazan Gecesi” adlı gösteri gerçekleştirildi. Geleneksel Türk-İslam ramazan ruhunu yansıtan etkinlikte, Selahattin İNAL GSAL mezunlarından  Gazi Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencisi Dilara Yıldırım ‘’Tuzsuz Deli Bekir’’ karakterini canlandırırken, öğrenciler Emir Gürpınar, Berr Kara, Berk Can  Balas, İbrahim Ethem Karabacak ise Hacivat Karagöz, Aşık ile Maşuk, Meddah, Ramazan Davulcuları, Ramazan Manileri  gibi unutulmaya yüz tutmuş değerleri izleyenlerin beğenisine sundu.