Şehitlik anıtı yapılacak

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, dün Çankırı Kalesi’nde düzenlediği bir basın toplantısında kaleye yapılacak olan çalışmaların yanı sıra bazı projelerden de söz etti. Başkan Dinç’in basın toplantısında gündeme aldığı projelerden biri de Çankırı’ya yeni bir anıtın yapılması.

Özel bir firma tarafından hazırlanan örnek projeleri basınla paylaşan Başkan Dinç, basın mensuplarının da görüşlerini aldı ve Basın mensuplarının beğendiği projenin hayata geçirileceği sözünü verdi.

Projeyi hayata geçirecek olan firma yetkilisi anıt projesinin detaylarında anıtın 3 taraflı olacağını söyledi. Anıta 3 taraftan da bakıldığında aynı görüntüye sahip olacağını söyleyen firma yetkilisi “Anıtın alt bölümünde inancı simgeleyen mihrap yer alıyor. Orta bölümde göğe yükselen 3 ayak var. Bu ayaklar 3 büyük Türk devletini ve onlar için verilen şehitleri simgeliyor. Üst bölümünde ise güneş ve ışınları, en tepede de ay yıldız yer alıyor. Firma yetkilisi son olarak anıtın en alt bölümünde 3 basamaklı özel bir kaidenin mevcut olduğunu söyledi.

Yazarlarımız Hakkında