Sakal-ı Şerif yoğun ilgi gördü

Çankırı’da, Çankırı Esnaf Sanayici İş Adamları Derneği (ÇESİAD) tarafından düzenlenen kutlu doğum programına Asım Yıldırım katıldı.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in 1441. Anma etkinlikleri kapsamında Çankırı’da ÇESİAD’ın düzenlemiş olduğu kutlu doğum programı Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda düzendi. Programa Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, eşi Leyla Özcan, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, protokol üyeleri ile yaklaşık 5 bin vatandaş katıldı.
  Programı sunuculuğunu yapmak üzere Çankırı’ya gelen STV’nin sevilen haber sunucusu AsımYıldırım, programa Peygamberimizi anlatan bir şiir okuyarak başladı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren ÇESİAD yönetim kurulu üyesi Ali Osman Atakul, Çankırı merkez ve ilçelerinden kutlu doğum programı için gelen herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı. Atakul, ÇESİAD olarak üyelerine sadece ticari anlamda değil, bununla birlikte sosyal aktiviteler ve toplumun manevi dinamikleri konularında da bilgi aktarımı yaptıklarını ifade etti.
Kutlu doğum programının sunan Asım Yıldırım, anlattığı hikâyeler ile salondakiler duygulu anlar yaşadı.  Programda Yasin Çiftçi hoca Ahzab Suresinden ayetler okudu. Bir taraftan Kuran-ı Kerim okunurken aynı anda okunan ayetlerin Türkçe meali sinevizyonla seyircilere gösterildi. Programda  Asım Yıldırım kendisine ait olan ‘Bir Yudum Hikaye’ kitabından Peygamberimizi, kardeşliği ve İslamiyet’i ön plana çıkaran hikayeler anlattı.
 Programda Peygamberimizi anlatan ilahiyatçı yazar Kamil Şatır, sözlerine salondakileri selamlayarak başladı. Şatır, herkesin işini gücünü bırakarak Hz. Muhammed(s.a.v.)İn aşkı için geldiklerini ifade etti. Program içinde sahneye çıkan semazenler salona gelenlere görsel bir ziyafet sundular. Programın sonunda salona salavatlar eşliğinde getirilen Sakal-ı Şerif vatandaşlara gösterildi.