Dunlop

Petek veli toplantılarına katılmaya devam ediyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Müdürü Petek, 4 Mart 2012 Pazar günü Çankırı Lisesi’nin düzenlediği ve Rehberlik Araştırma Merkezi toplantı salonunda saat 12:00’de başlayan toplantıda öğrenci velileri ile bir araya geldi.

Okul Müdürü Mehmet Soycan, okul idarecileri,öğretmenler ve yoğun bir veli  katılımının olduğu toplantıda velilere hitap eden Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek “Dünyanın en zor işi anne, baba olmaktır. Bu zor görevin ağır sorumluğunu ne kadar taşıyabildiğimiz çok önemlidir. Bu ağır sorumluluğun altından hep birlikte kalkabilmek için biz Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yönetimi olarak sizlere elimizi uzattık. Bizim eğitim gibi çok önemli bir derdimiz var; sizler uzattığımız bu eli tutarak  bu derdimizi çözerken bize yardımcı olacaksınız” dedi.

Petek konuşmasının devamında ise, “Bizim tüm amaç ve gayemiz çocuklarımıza iyi bir eğitim vererek onlara iyi bir gelecek sağlayacak akademik başarılarını yükseltmek, başarıya giden en önemli yolda inanmaktan geçiyor. Biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, okul yönetimi olarak, veliler olarak başarıya inanacağız ki çocuklarımızda başaracaklarına inanarak başarılı olacaklar.
Gençlik ateşi ile  hata yapma riski yüksek olan çocuklarımızı kontrol altında tutarak onların istemeden de yaptıkları bu hataları en aza indirmeye çalışalım, ödül ceza dengesini iyi kuralım. Kısacası hayatın bize yüklediği “Anne-Baba” rollerini iyi oynayalım. Biz genel anlamda duygusal bir toplumuz. Hayati  kararlarda bile ilkelerle karar vermek yerine duygularımızla karar vererek ileride pişman olacağımız hatalar yapıyoruz. Duygularla hareket etmek yerine çocuklarımıza kendi hayatları ile sorumluluklar vererek hedef belirlemelerini ve hedefe yürümelerini sağlayalım” dedi.

Konuşmasının son bölümünde okullarda açılan ücretsiz kurslarla da ilgili velileri bilgilendiren İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek daha sonra velilerden gelen soruları cevaplandırdıktan sonra Çankırı Lisesi veli toplantısından ayrıldı.

Çankırı Lisesi öğrenci velileri de  bir Milli Eğitim Müdürünün veli toplantılarına katılmasının alışılmış bir durum olmadığını belirterek kendisine teşekkür ettiler.