Öğrenciler doyasıya bayramlarını kutladı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 92. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde 23 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilen kutlama programı sonrasında dünde okullarda çeşitli kutlama etkinlikleri gerçekleştirildi.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 92. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. 23 Nisan 2012 Pazartesi günü stadyum’da yapılan kutlama programının yanında okullarda çeşitli etkinlikler yapıyor. Kutlama programı çerçevesinde dün Karatekin İlköğretim Okulu’nda güzel bir etkinlik gerçekleştirildi.  Okul bahçesinde gerçekleşin programda öğrenciler şiirler okudu, kahramanlık ve yerel türküler seslendirdi.

Stadyumda yapılan kutlama programında çok farklı olarak gerçekleşen etkinliklerde çocuklar kaşıkta yumurta taşıma, ipe bağlı olan elmayı yeme, bisiklet yarışı, ayakları birbirine bağlı şekilde koşma gibi birçok oyun sergilendi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Okul Müdürü Nesrin Altıparmak tarafından çeşitli hediyeler verildi. Programda ayrıca 1. sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdiği ‘Harman dalı’ halk oyunları ve Karadeniz yöresi halk oyunları gösterisi büyük alkış aldı. Öğrenciler program sonrasında müzik eşliğinde hep birlikte eğlendiler.