Miniklerden müzik şöleni

Çankırı’da tamamı ilköğretim okulu öğrencilerinden oluşan müzik grubunun verdiği konser yoğun ilgi gördü.

Müzik Öğretmeni Evrim Yıldız yönetiminde düzenlenen konserde, minikler birbirinden güzel eserler seslendirdi. Konserde çocuklarını yalnız bırakmayan veliler Yunus AVM’yi doldururken, minikler seslendirdikleri eserlerle herkesi mest etti. Heyecanlı oldukları gözlenen minik sanatçıların performansı görülmeye değerdi.

Konseri organize eden Müzik Öğretmeni Evrim Yıldız, gazetemize yaptığı açıklamada sanatın yaratıcılığı ve hayal gücünü ifade ettiğini söyledi.

Çocukların gelişiminde sanatın etkin rol oynadığının altını çizen Yıldız, “Çocuklarımız boş beyaz kâğıtlar gibidir. Onlara ne aşılanırsa, o kâğıtlara ne yazılırsa çocuklarımız o yönde ilerleyecektir. Onlar bizlerin gönüllerinden kopan, bizlerin verdiği su ile büyüyen değerli çiçeklerdir. Bizim kültürümüzü ve sanatımızı elbette onlar yaşatacaktır. Bu anlamda bu tür sosyal faaliyetlerin çocuklarımıza faydalı olacağını düşünüyorum. Bence oldukça başarılı bir çalışma oldu. Miniklerimiz bizim geleceğimiz, her şeyimizdir. Onların yüreklerindeki güzellikleri musikinin nağmeleriyle geliştirmek bizim görevimizdir. Emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyor, katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca miniklerimizi göstermiş oldukları performanstan dolayı kutluyor, hepsini gözlerinden öpüyorum. Bu tür sosyal aktivitelerin devam etmesini canı gönülden istiyorum” dedi.