Minikler gençlik bayramını kutladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çankırı’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Programda gençlerden çok ilköğretim çağındaki öğrencilerin yaptığı gösteriler, 23 Nisan Çocuk Bayramını anımsattı.

Anıt Alanına çelenk konulmasıyla başlayan program “Gençlik Yürüyüşü” ile devam etti. Atatürk Stadı’ndan Belediye Meydanına kadar yürüyen gençler, çeşitli marşlar söylediler.

Belediye meydanındaki programa Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Garnizon Komutanı Topçu Kurmay Albay Tayyar Aydın, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş ve vatandaşlar katıldı.

Öğrencilerin günün anlam ve önemini anlatan şiirleri okumasının ardından Çankırı Belediyesi Mehteran takımı tarafından yapılan gösteri alanı dolduranlar tarafından beğeniyle izlendi.

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü judo, boks ve jimnastik takımlarının yaptığı gösteriler izleyenlerden büyük alkış aldı. Programda gençlerden çok ilköğretim çağındaki çocukların gösterilere katılması 23 Nisan Çocuk Bayramını anımsattı. Törende dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise protokol sandalye ve koltuklarda otururken sıcağın da etkisiyle yorulan çocukların ayakta daha fazla kalamayarak asfalta oturması oldu.

Gerçekleştirilen program sonunda Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 2012 yılı içerisinde olimpik branşlarda Türkiye şampiyonalarında dereceye giren Mercan Çitçi, Eren Tunç, Sümeyye Kesikoğlu, Nagihan Kırık, Melek Yılmaz, Canan Metin, Hatice Özdem, Şeyma Kesikoğlu, Emine Bozduman, Emin Toprak, Dilara çağlar, Harun Arslan, M. Ersin Kılınçarslan, Halil İbrahim Akbaş, Esra Tekin’e Avrupa şampiyonu olan Seyfettin Karadeniz’e ödülleri verildi.