Dunlop
featured

Kalemin elyafa dönüştüğü sergi açıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü tarafından hazırlanan Keçe Sergisi açıldı.

100. Yıl Kültür Merkezi Çankırı Güzel Sanatlar Galeri Salonu’nda açılan sergiye Vali Abdullah Ayaz, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

61 adet eserin yer aldığı sergiyle ilgili bilgi veren Dr. Öğretim Üyesi Emine Ketencioğlu, “Bugün kalemin elyafa dönüştüğü, elyafın kullanıldığı bir takım tablolar göreceksiniz. Gelenekten moderne bir takım motifleri işlendiği toplamda 60 eserin olduğu sergimize hoş geldiniz. Bizleri kırmadınız. Bazı eserlerle ilgili bilgiyi öğrencilerimiz verecek. Biz gelenekten feyz aldık.” dedi.

Vali Abdullah Ayaz ise, “Emeklerinize sağlık. Benim dedem keçeci. Küçüklüğün sanatlarından birisiydi. Buna dönüşmüş olması da benim açımdan farklı bir duygu oldu. Geleneksel sanatların yaşatılmasının bir yönetimi de bu. Günlük kullanımda kullanılma ihtimalleri ortadan kalktığından dolayı belki ancak yeni nesillere tanıtımı bu şekilde sanat yoluyla olacaktır. Sizlere ustalarımıza, öğrencilerimize emek veren herkese, destek veren rektörümüze, dekanımıza teşekküre diyorum. Hayırlı olsun.” diye konuştu.